Úvod Magazín Vztahy Lva (1. díl)

Vztahy Lva (1. díl)

Mezilidské vztahy bez vášní jsou pro Lva něco nepředstavitelného. Lev chce cítit emoce v každém vztahu. Ať už jde o partnerské, přátelské, rodinné či pracovní soužití, Lvi do něj vnášejí ohnivou jiskru. Ať už se Lev nad něčím rozplývá nebo dohaduje, vždy je z toho cítit jeho ohnivá nátura a z celého srdce touží, aby stejně emotivní zájem projevovali ti druzí.

Vztahy Lva

Mezilidské vztahy bez vášní jsou pro Lva něco nepředstavitelného. Lev chce cítit emoce v každém vztahu. Ať už jde o partnerské, přátelské, rodinné či pracovní soužití, Lvi do něj vnášejí ohnivou jiskru. Ať už se Lev nad něčím rozplývá nebo dohaduje, vždy je z toho cítit jeho ohnivá nátura a z celého srdce touží, aby stejně emotivní zájem projevovali ti druzí. Typický Lev chce mít ve vztahu hlavní slovo, na druhé straně netouží po „hadru na holi“, který se mu vždy hned poddá. Ne, typický Lev chce mít rovnocenného partnera, ve skrytu duše ale bude toužit, aby nakonec přece jenom tomu druhému došlo, že „lví“ názor je ten správný. Na druhé straně ale Lvi nedělají žádnou tragédii z toho, když se dva na něčem neshodnou, a poskytují prostor k nezávislosti. Lvi jsou sluneční znamení, a tak není divu, že touží po vztazích, kde je ihned ve všem jasno (žádné intriky za zády) a kde vládne slunečná nálada (žádné dennodenní deprimující skučení).

LEV s Beranem

V partnerském vztahu: Občas budou lítat ohnivé polibky, občas talíře, vztah mezi Lvy a Berany je vždy velice vášnivý. Až uvadnou vášně, potom se musí spolu dohodnout, jak dál. Jde o dvě ohnivá znamení, takže je velká šance na příjemný dlouholetý vztah.

Na pracovišti: Oba jsou velmi ctižádostiví, pokud je ale nerozdělí touha po stejném postu, nadmíru dobře spolu vycházejí – umějí si zavtipkovat i táhnout za jeden provaz.

V přátelství: Oba touží po upřímném přátelství, kde jeden druhého neomezuje, a to jsou hlavní důvody, proč se tak často stávají dobrými přáteli. Umějí si navzájem pomoci, ale i báječně si užívat radostí života.

LEV s Býkem

V partnerském vztahu: Jde o velice komplikovaný vztah. Lev je ohnivě nezávislý a vášnivý, Býk má rád tradice a klidný vztah. Jestliže se ti dva dají dohromady a vydrží spolu, zapříčinilo to postavení dalších planet v horoskopech.

Na pracovišti: Není snadné vidět, že ti dva z celého srdce touží, aby spolu pracovali. Přesto mohou být spolu úspěšný tandem – Býk vnese do práce praktičnost, Lev nadšení. Občas jim ale trvá, než to navzájem ocení.

V přátelství: Oba jsou soutěživí, sportovní, společenští, mohou se stát dobrými známými. Na přátelství se ale dívají úplně jinak, a proto se mezi nimi rozvine málokdy.

LEV s Blížencem

V partnerském vztahu: Společenští Blíženci skvěle reprezentují partnery Lvy a Lvi naopak rádi Blížence zavalují dárky. Ani jeden z nich netouží po vztahu „miláčku, bez tebe ani ránu“, takže jde o harmonické soužití.

Na pracovišti: Velká shoda panuje i zde. Jde o dynamický vztah, při kterém se vždycky něco děje. Jenom se občas ani jednomu nechce do banálních úkolů, které si pak mohou přehazovat jako horký brambor.

V přátelství: Cítí se spolu hezky, a tak se často stávají přáteli. Přesto je tu malé nebezpečí. Blíženci občas hůře nesou, že Lvi přitahují více pozornosti, a Lvi se naopak mohou zlobit, pokud komunikativní Blíženci řeknou ostatním to, co jim důvěrně svěřili. Ale i to si umí mezi sebou srovnat.

LEV s Rakem

V partnerském vztahu: Dva zcela rozdílné světy, a přece se může stát, že se dají dohromady. Bude to vztah naplněný zvláštním napětím i romantikou. Leccos může zaskřípat, v lecčem se mohou naopak doplnit. Realita ale ukazuje, že to může mezi nimi dobře fungovat.

Na pracovišti: Lvi vnášejí do pracovního týmu optimismus a „reklamu“, Raci jsou tvořiví a je na ně spolehnutí. Pokud se stanou kolegy či partnery v podnikání, mohou oba z daného svazku jen vytěžit.

V přátelství: Raci jsou v přátelství tak věrní, že to některé Lvy může až vyděsit. Existují skvělí přátelé Raci a Lvi, přesto jsou častěji spíše jen kamarády, kteří si jsou sympatičtí, ale neupínají se na sebe.

LEV se Lvem

V partnerském vztahu: Dva Lvi to nemají ve vztahu snadné – oba jsou příliš dominantní a chtějí hrát prim. Aby se uměli sžít a aby jeden z nich byl o „kapičku méně typický“ Lev, musí zapůsobit ostatní planety. Pak to může vyjít na dlouhá léta.

Na pracovišti: Lvi kolegové mají sice stejný smysl pro humor a oba stejně snadno zapomínají na případné hádky, přesto ani zde to není snadné. Oba jsou příliš cílevědomí.

V přátelství: Přátelský vztah mezi Lvy funguje na jedničku. Jejich přátelství je naplněno dobrodružstvími, legrací, společenskými akcemi. Přesto oba moc dobře vědí, že se v případě potřeby jeden druhého mušketýrsky zastane.

LEV s Pannou

V partnerském vztahu: Není to snadný vztah ani pro jednoho. Lvi nejsou praktičtí, což může Panny dohánět k šílenství. Panny naopak stavějí na první příčku věrnost a dodržování slibů, což pro Lvy není jednoduché. Pokud se úspěšně spojí v manželství, ovlivnila to jiná část horoskopu než jejich Slunce.

Na pracovišti: Zde už je situace mnohem lepší – oba mají odlišné kvality, jejich spojením mohou vytvořit úspěšný pracovní tým. Mnohdy se sice mezi nimi nerozvine zrovna přátelství, ale respektem a důvěrou naplněný pracovní vztah.

V přátelství: mohou být kamarády, přáteli i známými. V tomto případě záleží na Lvech, jak budou „postupovat“ a jak vztah pojmou. Panny v tomto případě spíše vyčkávají, co se z toho „vyvrbí“.

Archiv, časopis Krásná 2008

Astronomie Pel-mel
Svatební den Feminismus není sprosté slovo Výchova chlapců v Čechách, aneb Kde jsou naši rytíři?