Úvod Magazín Vztahy Blíženců (2. díl)

Vztahy Blíženců (2. díl)

U Blíženců převažuje jednoznačná touha po vztahu, v němž je na prvním místě vzájemná tolerance a svoboda jednání. Blíženci touží po svazku, kde ten druhý ví, že pro Blížence je důležité chodit na společenské akce. Neradi se dohadují na téma „už zase někam jdeš“. Ještě lepší ale pro ně je, když je partner rovněž společenský typ a vyjde si rád s nimi.

Blíženci rádi flirtují a rozhodně nepovažují za hřích, když se mezi dvěma zažehne erotická přitažlivost. Přesto jen málo Blíženců považuje sex za něco, bez čeho se nedá absolutně žít. Mohou o sexu často mluvit, působit sexy, prožít románky, ale tam uvnitř cítí, že vášně nejsou pro ně tak důležité jako chvíle strávené s hordou skvělých lidí, kdy si člověk uvědomí, že není stvořený pro samotu.

Blíženci s Váhami

V partnerském vztahu: „ Je to paráda!“ Váhy a Blíženci mají obrovskou šanci vytvořit si krásný vztah a cítit se „svobodně“. Obě znamení mají rádi společnost, módu, intelektuální koníčky a vědí, že vášně časem uvadnou, vzájemná tolerance obdiv zůstávají.

Na pracovišti: Všechno je v pořádku. Jen hrozí, že teoreticky budou mít vše zvládnuté jedna dvě, prakticky to bude mnohem horší. Nikdo ale přece není dokonalý, tak proč se stresovat.

V přátelství: Jde o časté přátelství, které se prakticky málokdy rozpadá. To se musí jeden z nich provinit něčím hrozným (přebráním partnera atd.), aby se jejich přátelství dostalo do bodu rozpadu.

Blíženci s Štírem

V partnerském vztahu: Elegantní nafintění Blíženci přitahují pozornost Štírů. Opravdu není nic výjimečného, že ti dva spolu prožili románek. Problém nastává ale v momentě, kdy se projeví touha Štíra po vážném vztahu. Nestává se často, že se může na celý život skloubit štíří silné city a blíženecká touha po vztahu založeném na svobodnějších pocitech.

Na pracovišti: Vycházejí spolu dobře, ale nejde o pracovníky, kteří by se moc vyhledávali. Když je osud dá na jedno pracoviště, umějí se spolu sžít, jinak si ale nechybí.

V přátelství: Opět tu hlavní roli hraje fakt, že ti dva přistupují ke vztahům velmi odlišně. Štír a Blíženci mohou být velice dobrými známými, snad ještě kamarády, ale málokdy se spojí v přátelství.

Blíženci se Střelcem

V partnerském vztahu: Mezi těmi dvěma to může dobře fungovat, proto není žádná rarita, že spolu žijí. Přičemž přijdou na to, že nějaké rozdíly tu jsou. Střelce například láká dobrodružství v přírodě, Blížence dovolená v elegantním hotelu atd. Bude záležet na nich, zda je to nakonec rozdělí nebo nerozhází.

Na pracovišti: Příjemné vzájemné pracovní vztahy si umějí vytvořit, lze jenom říci, že Střelci si musí dávat pozor, aby na ně Blíženci neházeli povinnosti navíc, a Blíženci by si měli zvyknout na to, že Střelci občas bouchnou do stolu.

V přátelství: Často se stávají kamarády či přáteli. Obě znamení se na přátelství dívají podobně, a proto nedochází k budoucímu rozčarování, že jeden z nich očekává více.

Blíženci s Kozorohem

V partnerském vztahu: Není to snadný svazek, navíc není až tak častý. Tato dvě znamení vyznávají zcela jiné hodnoty, názory a priority. Mají-li spolu dobře vycházet a žít, musí se jejich horoskop shodovat v jiných částech.

Na pracovišti: Není snadné popsat vztah těch dvou, na jedné straně se umějí doplňovat, ale na straně druhé si mohou jít na nervy svými zcela rozdílnými povahami. Opět záleží na postavení dalších těles, jak si spolu povedou i na pracovišti.

V přátelství: Ani zde nejde o častý jev, kdy se ti dva dají dohromady v přátelském svazku. Přesto si mohou být sympatičtí a navzájem užiteční. Oba to vědí, a tak se stávají dobrými známými.

Blíženci s Vodnářem

V partnerském vztahu: Dvě vzdušná znamení se umějí dobře sžít. Obě si často libují v tom, že jejich vztah neovládá nuda – ani po delším čase. Neříkají si, „miláčku, nemohu bez tebe žít,“. Moc dobře ale vědí, že by ztratili něco důležitého, kdyby jejich vztah skončil.

Na pracovišti: Dokonalá shoda… Dobře, říká se, že nic není dokonalého v našem světě, takže přece jen jeden zádrhel se může objevit – ani jeden z nich není manuálně nejšikovnější, a proto budou muset vzít někoho takového do party.

V přátelství: Velmi často je pojí přátelské pouto, společně si užívají zábavy a společně si umějí pomoci, když je třeba.

Blíženci s Rybami

V partnerském vztahu: Hlavní překážkou zde je „vnímavost“. Zatímco Ryby vše s partnerem prožívají velmi emotivně, Blíženci jim často nemohou poskytnout totéž. Blíženci jsou totiž méně emotivní a Ryby se pak diví, že necítí od partnera podobně silné emoce, jako jsou jejich.

Na pracovišti: Zde nehrozí žádný katastrofický scénář – obě znamení si libují v harmonii, a tak spolu umějí dobře vycházet a leckdy i vymyslet vhodnou strategii pro úspěch.

V přátelství: Umějí si najít k sobě cestu, a tak se jejich vztah vyvíjí – ze známých se stanou kamarádi, z kamarádů leckdy i přátelé. Nejde o přátelství „ na život a na smrt“, ale poměrně stabilní vztah naplněný hezkými společně strávenými chvílemi a vzájemnou pomocí.

Archv, časopis Krásná 2008

Astronomie
Svatý Medard, biskup počasí Bystrozraká mrkev