Úvod Magazín Vegetariánství a hubnutí - Slavní vegetariáni

Vegetariánství a hubnutí - Slavní vegetariáni

Vegetariánství je sice především životní a filozofický postoj, určovaný láskou ke všemu živému a umocňovaný odporem k zabíjení a týrání zvířat – my se ale dnes v našem seriálu o hubnutí budeme zabývat jeho velice příjemným vedlejším účinkem v podobě těla štíhlého jako proutek. Znáte obézního vegetariána? Skoro si to ani neumíme představit, že! Strava bez masa, a tudíž i bez živočišných tuků, je bezpečnou a zdravou cestou k úžasným lepým formám bez nežádoucích výrazných křivek!

Patřil kvnim geniální antický matematik Pythagoras i filozof Platon, irský dramatik G. B. Shaw či indický duchovní vůdce Mahátma Ghándí – v Indii mezi hinduisty je vegetariánství naprosto přirozené.

Zvosobností české historie nejedla maso světice Anežka Česká. Masu se vyhýbal i Franz Kafka a první český prezident Tomáš Garrique Masaryk. Ze současných vegetariánů to je Paul McCartney, Sting, Robbie Williams, Richard Gere, Kim Basinger i Madonna. Mnoho vrcholových sportovců jsou také vegetariáni, protože vědí, že trávení masa jim vezme hodně energie a dodá spoustu škodlivin. Vídeňský antropolog Karl Grochimdt objevil z rozboru kostí gladiátorů, že také nejedli maso, zato konzumovali hodně luštěnin a obilnin: v dobových pramenech byli označováni jako jedlíci zrní. Přesto – nebo proto? – patřili k největším silákům.

Archiv, časopis Krásná 2010

Životní styl Hubneme s Krásnou
V kuchyni Vlasty Buriana - Zeleninový krém s čočkou Blanka Matragi: žena mnoha talentů