Úvod Magazín Vegetariánství a hubnutí

Vegetariánství a hubnutí

Vegetariánství je sice především životní a filozofický postoj, určovaný láskou ke všemu živému a umocňovaný odporem k zabíjení a týrání zvířat – my se ale dnes v našem seriálu o hubnutí budeme zabývat jeho velice příjemným vedlejším účinkem v podobě těla štíhlého jako proutek.

Znáte obézního vegetariána? Skoro si to ani neumíme představit, že! Strava bez masa, a tudíž i bez živočišných tuků, je bezpečnou a zdravou cestou k úžasným lepým formám bez nežádoucích výrazných křivek!

Ano, i vegetariánství může mít svá úskalí v podobě deficitu některých prvků a vitaminů – ale pokud je budeme znát a vyhneme se jim, naše loď na nich neztroskotá a s plnou parou a energií popluje dál na širém moři zdraví, dobré kondice a skvělého životního pocitu. Bude se nám lépe a lehčeji žít, protože se zbavíme díky stravě bez masa nejen nadměrných kil, ale i vysokého cholesterolu a tlaku a naše klouby se uvolní. Je daleko menší pravděpodobnost, že nás sklátí civilizační choroby: vegetariáni totiž mají až o 70 procent nižší riziko onemocnění kardiovaskulárními chorobami a i rakovinou trpí daleko méně než masožrouti. Nebudeme trpět únavou, budeme klidnější a odolnější vůči stresu, dokážeme se dívat na věci s nadhledem a mírem v duši.

Průzkumy, které se zabývají již několik desítek let zdravotním stavem desetitisíců vegetariánů, dokazují, že jsou nesrovnatelně zdravější a štíhlejší než zbytek populace. Maso totiž zatěžuje tělo toxiny, které postupem času oslabí funkčnost celého organismu. Živočišné tuky způsobují – kromě obezity – i zúžení a zkřehnutí cév. A nejen to. Z duchovního a energetického hlediska nás požírání masa dělá hrubohmotnými, uzemňuje nás a snižuje na nižší, živočišnou úroveň. Vyvolává v nás agresivitu a násilnickou povahu. To vše obzvláště vynikne ve srovnání s oduševnělostí a jemnohmotností vegetariánů. A jejich nádhernou štíhlostí! A přitom i výkonností!

Archiv, časopis Krásná 2010

Životní styl Hubneme s Krásnou
Zříceniny - Velhartice Kočár do Vídně