Úvod Magazín Váhy o Vahách - Nikol Štíbrová

Váhy o Vahách - Nikol Štíbrová

Do znamení Vah Slunce vstupuje 24. září a zůstává v něm do 23. října. Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mají prý mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Tyto jedince není snadné zmást, natož svést z jejich cesty.

O lidech, kteří se v tomto období narodili, se říká, že dřív, než se k něčemu odhodlají, dlouho to zvažují. Podle odborných pramenů je však možné, že se v jejich středu najde i zbrklejší jedinec, ale to bývá opravdu vzácná výjimka. A právě tou je zřejmě i herečka Nikol Štíbrová.


1. Lidé narození ve znamení Vah jsou většinou rozvážní.
Spíš ne. Ráda se rozhoduji spontánně z minuty na minutu. Často také vypustím z pusy něco, co mi ještě nestihlo proběhnout mozkem. Ale přemýšlivá jsem, je to taková ta jiná „přemýšlivost“, možná spíš melancholie.

2. …dělá jim potěšení seznamovat lidi navzájem.
To je pravda. Všichni moji přátelé mají podobnou povahu a smysl pro humor, takže vím, že když je seznámím, stanou se přátelé i z nich.

3. …občas mají problém prosadit vlastní vůli tváří v tvář protějšku.
To vůbec. Už od malička mám sklony vést a být dominantní. Bez pomoci ostrých loktů. Jako správné Váhy umím používat diplomacii a často lidi „překecám“ na svou stranu. Umím dělat kompromisy, ale neumím prohrávat. A partner, ten si musí také umět dupnout. Někoho, kdo by se mi podřizoval, bych vedle sebe mít nemohla. Mám ráda, když se v dominanci střídáme.

4.nesnášejí hlučné a neomalené jednání a chování.
To je pravda. Ale rozčilují mě i lidé tiší, laxní a pomalí.

5. …mají výrazné estetické cítění.
Ano. Je to trochu problém, protože o to víc prožívám nějakou tu vrásku a špíček… Ale hodně mě ovlivňuje hlavně prostředí, ve kterém se nacházím, zejména barvy. Také nemám ráda nepořádek doma.

6. …dovedou propadat pochybnostem.
To je přesné. Ale jen pokud se to týká mojí osoby. O sobě pochybuji neustále a dost mě to v životě brzdí. O ostatních nepochybuju, jsem důvěřivá a vždycky se strašně divím, když mě někdo zklame.

7. …mají cit pro spravedlnost.
Ano. A tady narážím, protože život spravedlivý není. Taky už kvůli tomu protekly potoky slz…

8. …jsou podnikaví.
Ano. Ale potřebuji vždy někoho k sobě. Nerada něco dělám sama. Jsem pak smutná z toho, že se nemůžu podělit o zážitky.

9. …někdy bývají paličatí.
Strašně. Často jsem přesvědčená, že můj pohled na věc je ten správný, a mám tendenci ho vnucovat ostatním. Ale mám štěstí na lidi kolem sebe, vždycky mě usměrní.

10. …dovedou nenásilně urovnat každý spor.
Každý ne. Umím si ale s lidmi sednout a všechno s nimi detailně rozebrat. Mám nadhled, který ve sporech pomáhá, ale opět jen pokud se to týká druhých. Ve svých vnitřních sporech se ztrácím.

Archiv, časopis Krásná 

Osobnosti a rozhovory
Co vás podle hvězd čeká v září (2. díl) Královna Nefertiti: kráska, která přichází