Úvod Magazín Ty nejlevnější tipy na ženskou krásu

Ty nejlevnější tipy na ženskou krásu

Krása není jen záležitostí genetického předpokladu nebo pravidelné péče o vzhled. Pokud pro svou krásu chcete něco udělat, nemusí vás to stát ani korunu. Zapomeňte na drahé krémy a návštěvy kosmetických salonů. Nejnovější studie ukazují, že krása je z větší části psychická záležitost.

Určitě někoho takového znáte. Někoho, kdo sice možná nesplňuje současná měřítka ideálu,
přesto tak na něj okolí reaguje. Někdo tomu říká charisma, jiný sex-appeal. Podstatou však je, že se ten člověk má zřejmě rád a cítí se dobře ve vlastním těle. Na druhou stranu sebekrásnější dívka nemusí poutat pražádnou pozornost, pokud má nízké sebevědomí a špatný vztah k sobě. Krása, stejně jako síla, je z větší části věc psychická. A je prokázáno, že tím správným myšlením a přístupem můžeme svou atraktivitu zvýšit. A jak nejlépe na to? Zkuste naši dvoutýdenní kúru. Každý den si namíchejte koktejl z co nejvíce následujících ingrediencí. A pokaždé, když půjdete kolem zrcadla, se na sebe usmějte. Když se vám podaří změnit přístup k sobě samotným, reakce okolí na sebe nenechají dlouho čekat.

Přísada č. 1: Vzduch

Pokud žijete ve větším městě a nemáte třeba psa nebo malé děti, zřejmě se vám procházek na čerstvém vzduchu příliš nedostává. A pokud už do přírody vyrazíte, vyjděte si tentokrát sama. Naplánujte si vycházku, při které nebudete myslet na žádné starosti, ať už pracovní, nebo rodinné. Myslete pouze na to, jak krásně voní vzduch, na to, jaký budete mít výhled, až vylezete na tamten kopec, a na cokoli, co vás těší nebo baví. Nechte své myšlenky volně plynout a zarazte je pouze ve chvíli, kdy se vám stočí k nějakým nepříjemným věcem. Už na třetí procházce si váš mozek zvykne, že během procházky se věnuje pouze příjemným myšlenkám, a vy jim budete moci dát skutečnou volnost. A dát své mysli volnost, třeba jen na půl hodiny denně, je ten nejlepší způsob, jak odbourat stres, být odolnější a také je to jeden z nejlepších přípravků
proti vráskám.

Přísada č. 2: Pohyb

Každý z nás si má alespoň třikrát do týdne vyšetřit půlhodinku, kterou může věnovat fyzické aktivitě.
Pohyb, který vám alespoň na dvacet minut mírně zvedne puls, zabraňuje stárnutí přímo v samotných buněčných jádrech. Pravidelným pohybem se nejen zvýší vaše fyzická odolnost a kondice, ale také se prokrví celé tělo, což přispěje k boji s celulitidou. Tělo se také potem lépe zbaví nečistot a škodlivých látek.
Nemluvě o hormonu štěstí, který se vám sportem vyplavuje do těla, a bojuje tak se stresem a depresemi.

Přísada č. 3: Spánek

Ne nadarmo se říká, že osm hodin spánku denně je minimum pro krásu. Pokud máte tu možnost, nepodceňujte ani krátké zdřímnutí během dne a dopřejte si jej alespoň o víkendu. Abyste si však nenarušila biorytmus, je třeba dodržovat tato pravidla: malou siestu během dne byste si měla naplánovat osm hodin poté, co ráno vstanete, a zároveň by to mělo být před třetí hodinou odpolední. Také váš odpolední spánek měl trvat minimálně 30 minut, ale ne více než hodinu a půl. Pokud svůj spánkový rytmus rozdělíte takto
na dvě části, zlepšíte svou srdeční funkci a stabilizujete svou hladinu hormonů v těle. Nemluvě o tom,
že během spánku se celé tělo, orgány i kůže regenerují, což je pro krásu a vitalitu nezbytné.

Přísada č. 4: Snění

Říká se, že to, co vidíme v mysli, budeme i jednoho dne držet v rukou. Pokud své myšlenky soustředíte
na něco krásného, na něco, po čem toužíte, jste jako živý magnet, který vysílá pozitivní energii.
Dnes víme, že myšlenka má měřitelnou energii. Největší energii pak mají právě pozitivní a přející myšlenky nebo myšlenky lásky. Cokoliv ze sebe vysíláte nebo vyzařujete, se k vám pak také vrací.
Pokud toužíte po krásném domě, vysněné práci nebo novém vztahu, vězte, že síla myšlenky je mocná. Vypněte večer televizi a jděte si lehnout o hodinu dříve než obvykle a sněte o svých přáních.
Představujte si, jak se zachováte, až se vám splní, a jak se z nich potom budete těšit.

Přísada č. 5: Láska

Všichni potřebujeme ke štěstí sdílet intimitu a blízkost s jinou osobou. Milování pak působí jako hotový elixír života a krásy. Lidé, kteří jsou v harmonickém vztahu a více se oddávají milostným hrátkám, jsou statisticky méně ohroženi nemocemi, jako je rakovina nebo infarkt myokardu, a také se dožívají vyššího věku.
Krátce po milostném aktu zdravotní stav vašeho těla dokonce odpovídá zdravotnímu stavu člověka
o pět až sedm let mladšího, než jste vy sama. Pravidelné milování alespoň dvakrát týdně pak ve vaší krvi udržuje vyšší hladinu estrogenu, který zpomaluje všechny procesy stárnutí. 

Přísada č. 6: Přátelství

Čas strávený v blízkosti vašich přátel nebo těch, které máte rádi, také zpomaluje proces stárnutí a zbavuje stresu. A nepatří sem jen vaši lidští přátelé. Je prokázáno, že lidé, kteří se obklopují zvířaty, se dožívají vyššího věku. Je to právě díky lásce mezi člověkem a jeho zvířecím společníkem.
A obklopujeme-li se jakoukoliv formou lásky, přispívá to k našemu zdraví i kráse.

Přísada č.7: Smích

I smích patří k jedné z ingrediencí, která by jistě patřila do elixíru věčného života a mládí, pokud by takový existoval. Smích uvolňuje napjaté svaly obličeje, napětí v těle a jako mávnutím kouzelného proutku změní chod celého dne. Dokonce existuje teorie, která doporučuje usmívat se, i když vám zrovna do smíchu není.
Je založena na myšlence, že lidé, kteří jsou šťastní, se usmívají. A cokoliv funguje jedním směrem, jde i otočit. Usmíváte se, a proto jste šťastný. Něco na tom zřejmě bude.
Zkuste se usmát a uvidíte, že se vám zlepší nálada.

Přísada č. 8: Prostředí

Okolí a prostředí, ve kterém se pohybujeme, na nás působí a ovlivňuje nás.
Je to samozřejmě zcela logické – ve stísněném prostoru se zřejmě nebudete cítit dobře, naopak ve světlé
a prostorné místnosti se zřejmě nepříjemně cítit nebudete. Vytvořením správného prostředí kolem sebe pomůžete ze svého života odstranit zbytečný stres. Budete-li mít kolem sebe čisto a uklizeno, budete mít
i pořádek sama v sobě. Obklopte se předměty čistých linií a světlých barev, a především živými rostlinami. Udělejte si pořádek i ve skříňkách a zastrčených šuplících. Při úklidu si pročistíte hlavu a pořádek a řád kolem na vás bude působit blahodárným zklidňujícím účinkem.

Přísada č. 9: Strava

Zkuste o svém těle přemýšlet jako o stroji, který potřebuje doplňovat energii, aby mohl řádně
a plně fungovat. Pokud jej budete krmit nekvalitními potravinami, nebude výkonný a na jeho funkcích
se to podepíše. Budete-li se o svůj tělesný strojek starat a dodávat mu živiny a vitaminy vyváženou stravou, odmění se vám. Aniž by se toto pravidlo jakkoliv týkalo hubnutí nebo váhy, vše, co do svého těla dáváme,
se odráží na jeho vzhledu i zdravotním stavu. Spousta z nás o své tělo pečuje zejména zvenčí.
Maže je tělovým mlékem, opaluje v soláriu a zahaluje do hezkého prádla a oblečení. Spíš by nám všem
ale mělo jít o to, co se děje pár centimetrů pod naší kůží. Správný jídelníček vám dodá nejen potřebný elán
a vitalitu, ale také ovlivní vaši náladu a stres. Vyhýbejte se proto zejména cukrům a živočišným tukům.
Na druhou stranu je dobré občas zahřešit a dopřát si, na co máme chuť. Aby to ale bylo bez výčitek,
které jsou daleko víc nezdravé než samotný pamlsek, vyhraďte si pro mlsání jeden den v týdnu.
Těšte se na něj, a až přijde, těšte se i z něj.

Přísada č. 10: Očista

Vyhradit si jeden den v týdnu je dobré i pro malou očistu těla. Tak zvaný detox nastartuje váš lymfatický systém a odplaví z těla spoustu nečistot a škodlivin, pročistí střeva, prospěje zažívání a přispěje ke kráse. Očistný den má totiž blahodárné účinky na pleť a regeneraci buněk v těle. Pokud se necítíte na to,
abyste si naordinovala čistě ovocný nebo zeleninový den, připravte si alespoň 4x denně půl litru čerstvé ovocné či zeleninové šťávy, kterou okamžitě po běžném jídle vypijete. Zde raději investujte do odšťavovače než drahých připravených tzv. fresh džusů, které už zřejmě ztratily většinu vitaminů
nebo jsou tajně „vylepšené“ umělými látkami.

Životní styl
Matka a dcera Vzpomínka na českou legendu