Úvod Magazín Střelec o Střelci - Petra Černocká

Střelec o Střelci - Petra Černocká

Střelci (23. listopadu až 21. prosince) bývají prý velmi aktivní. Přes zdání neustálého spěchu jsou dobrými pozorovateli a dovedou rychle analyzovat příčiny jevů. Neustále chtějí poznávat nové lidi a nové věci. Rychle a snadno navazují kontakty s lidmi a zajímají se o jejich život. Často jsou vynikajícími učiteli. Milují nezávislost a svobodu, ale ctí také svobodu druhých. Jsou optimisty a většinou se jim proto všechno daří. Práce činí pak Střelcům potěšení. To může možná potvrdit i herečka Petra Černocká.

Střelci (23. listopadu až 21. prosince) bývají prý velmi aktivní. Přes zdání neustálého spěchu jsou dobrými pozorovateli a dovedou rychle analyzovat příčiny jevů. Neustále chtějí poznávat nové lidi a nové věci. Rychle a snadno navazují kontakty s lidmi a zajímají se o jejich život. Často jsou vynikajícími učiteli. Milují nezávislost a svobodu, ale ctí také svobodu druhých. Jsou optimisty a většinou se jim proto všechno daří. Práce činí pak Střelcům potěšení. To může možná potvrdit i herečka Petra Černocká

1. Lidé narození ve znamení Střelce jsou rození pracanti.

Jak se to vezme. Když už se rozhodnu a do něčeho se pustím, tak nehledím na čas a musím to dodělat. Hlavně když jde o nějaké manuální výkony. Třeba když začnu natírat okna, tak skončím, až když už na to není vidět a hrozně mě bolí záda. S úklidem domu je to stejné.

2. …dokážou nadchnout a strhnout na svou stranu ostatní lidi.

Myslím, že ano. Mně to alespoň jde dobře. Když jde o správnou věc, tak každého ukecám.

3. …pokud však nedosáhnou úspěchu, obviňují z toho své okolí.

Tak to je myslím dost rozšířená vlastnost všech lidí. Hledat příčiny nezdaru nejdříve v okolí. Já se snad dovedu včas umravnit a začnu hledat chybu u sebe. Bohužel ji opravdu většinou najdu.

4. …často bývají zbrklí.

To je pravda. Když se do něčeho vrhnu, tak jsem příšerně vehementní. Tím pádem se hned zkraje dopustím mnoha pochybení. Zapomínám na známé dvakrát měř a jednou řež. Můj muž to nerad vidí a často mi to vytýká.

5. …opovrhují konvencemi.

Tak to na mě taky sedí. Nejsem žádný měšťák a i u druhých akceptuji jejich názor a styl.

6. …bývají společenští.

To určitě, znám pár Střelců a se všemi je radost pohovořit, protože jsou hodně zábavní. A umí i druhé pustit ke slovu, což je docela vzácné.

7. …jsou velice upřímní.

Určitě. Já si dokonce musím dávat pozor, abych se neocitla ve své upřímnosti na hranici zdvořilosti. Jsem dost prostořeká a ne každý mi to toleruje, což dovedu pochopit.

8. …rádi cestují.

To u mě platilo dlouho, ale teď už mě to moc nebaví. To je ale už spíš určitá pohodlnost.

9. …nesnášejí pocit jakéhokoliv omezování.

To také bejvávalo! Dnes už se v rámci dobré věci dovedu přizpůsobit. Třeba v manželství je to skoro nutnost.

10. …nekompromisně bojují za spravedlnost.

To je pravda. Proto mám určité feministické sklony. Já sama si umím v mužské společnosti vybojovat rovnoprávnou pozici, ale vím, že každá to neumí. Prostě se tak třeba nenarodila a potřebuje, aby za ni ještě někdo silnější „kopal“.

Archiv, časopis Krásná 2009

Astronomie Osobnosti a rozhovory
Zámek Neuwaldegg, polní maršál a trpaslíci z Čech Zahradníkův prosinec