Úvod Magazín Střelec je rozený idealista (3. díl)

Střelec je rozený idealista (3. díl)

Co Střelec potřebuje a co také nade vše oceňuje, to je přítel, který se s ním dokáže dělit o jeho sny a který mu stojí po boku, i když je životem z těchto snů hrubě vytržen.

Muž Střelec

Muž Střelec bývá inspirujícím, vzrušujícím a dynamickým partnerem. Jeho pohyblivost, touha po svobodném rozvoji a jeho nespoutané sny jej činí nesmírně přitažlivým zvláště pro ženy, které touží po troše vzrušení a dobrodružství. S dobrodružnou duší muže Střelce se nikdy nebudou nudit. Základní postoj muže Střelce je dívat se životu do tváře s úsměvem, jeho partnerka však musí mít smysl pro humor, jinak nepochopí, čemu se její manžel tak směje. Muž Střelec si rád dělá z druhých lidí legraci a umí i nepříjemně popichovat, pokud někdo vystupuje příliš vážně nebo nafoukaně. Příjemné však přitom je, že se takto dovede smát i sám sobě. Jeho vášeň pro cestování, tolik typická pro Střelce, se často realizuje spíše ve sféře duchovní než fyzické. Střelci jsou intelektuálové zvěrokruhu, jejich intelektuální zájem je však jiného druhu než u Blíženců. Nemají sklony analyzovat a zkoumat jednotlivosti, mnohem spíše se snaží jednotlivé vědní oblasti propojovat. Myslí spekulativně.

Dá se říci, že svět myšlenek je pro muže Střelce důležitější než večeře a často také skutečně na běžné denní potřeby úplně zapomíná. Není žádnou výjimkou, když žije v chaotickém nepořádku, jeho oblečení je zmačkané, nechodí k holiči, ale jakmile se o to vše začne starat někdo jiný (partnerka), nejen že se nad tím bude rozčilovat – především se nikdy nenaučí vyřizovat si tyto věci sám. A co je přitom neobyčejně zajímavé: ačkoli si muž Střelec často podvědomě vyhledává partnerky zrozené v zemských znameních (v Kozorohu, v Býku nebo v Panně), nesnáší, aby se o něho mateřsky pečovalo, i když si jeho neuspořádané prostředí o to přímo říká. Taková péče v něm totiž vyvolává představy, že je spoutáván a omezován ve svém rozletu, a to u něho často vede k dost ošklivým reakcím. Jednoduše řečeno: čím méně zodpovědnosti za muže Střelce partnerka přebírá, tím méně problémů s ním bude mít. Čím svobodněji se muž Střelec bude ve vztahu cítit, tím lepší budou pro oba partnery vyhlídky na společnou budoucnost.

Žena Střelec

Žena Střelec bývá stejně neklidná jako její mužský protějšek, hladová po zážitcích a plná touhy poznat ten fascinující karneval, kterm je z jejího pohledu Ïživot. I ona potřebuje velkou míru osobní svobody, nespěchá s uzavřením sňatku ani s převzetím domácích povinností. Mnohem raději se věnuje povoláním, která jí umožňují cestovat, být v neustálém pohybu, navazovat nové kontakty, a pokud není zrovna kariérovû orientovaná a nevěnuje čas a energii svému povolání, vrhá se do společenského života, hýří pozvánkami a snaží se neustále potkávat nové a zajímavé lidi. Funguje špatně, když se jedná o monotónní kancelářskou rutinu nebo o každodenní udržování chodu domácnosti, nemívá vlohy pro organizování normálního všedního dne. Nikdy však není bez názoru – neustále nad něčím přemýšlí, mudruje, učí se, čte a diskutuje, zajímá se o náboženství, mýty, psychologii, různé esoterické a okultní disciplíny.

Podobně jako muž má i žena Střelec výrazný smysl pro humor, který mnohdy přechází v ironii nebo až sarkasmus – je hodně těžké přelstít její bezpečný „střelcovský“ instinkt, který snadno a rychle prohlédne každou pózu a pokrytectví. Díky svému romantickému založení miluje vše nové a vzrušující, a proto často hledá prince z pohádky, který by ji osvobodil z šedi všedních dnů a ukázal jí svůj pohádkový svět. Potřebuje, podobně jako žena Blíženec, kontakt s lidmi, nesnáší však jakékoli majetnické nároky vůči své osobě. Ženám Střelcům se nesmí poroučet – musíte je požádat, a to velmi přátelsky, jinak se se zlou potážete. Žena Střelec je zamilovaná do lásky, která musí být cele prožita, je bytostnou optimistkou a věří, že život i láska stojí za to, aby byly žity.

Hermetické korespondence

Podobně jako v lidské povaze se kvalita principu Střelce projevuje i v mnoha dalších rovinách existence. Barvy, které souznějí se Střelcem, jsou fialová, purpurová nebo hluboká modř, chuti odpovídající Střelci jsou všechny aromatické, kořeněné a plné, a podobně i vůně patřící k principu Střelce jsou bohaté, plné a syté. Formy a tvary Střelcovy charakteristiky bývají rozmáchlé, velkorysé, otevřené, skvostné a bujné, přesto však se vyznačují smysluplností svého uspořádání.

>> Z botanické říše odpovídají principu Střelce všechny velké a rozložité stromy s bohatým listovím – kaštan, dub, buk, jasan, ořech nebo banánovník, je to i vinná réva, rododendron, fíkovník nebo oliva, z ovoce ananas, broskev, mandle a ořechy, mezi květiny ze sféry Střelce patří pampeliška, muškát, fialka, pivoňka, mečík nebo levandule, z koření je to muškát a bazalka, léčivou rostlinou ze sféry Střelce je ženšen.

>> Zvířata patřící do oblasti Střelce jsou většinou taková, která mají určitou důstojnost, jsou chytrá, dobromyslná a dají se snadno ochočit: kůň, slon, velcí psi jako bernardýn nebo novofoundlandský pes, delfín, z ptáků například páv, vlaštovka nebo pelikán.

>> I v neživých materiálech a kovech má Střelec svoje zastoupení – patří sem cín, bronz ale i dřevo, z drahých kamenů například ametyst, beryl nebo safír.

>> Krajiny s charakteristikou Střelce, to jsou mohutná pohoří, velkolepé a rozlehlé kraje, husté lesy, ale třeba i kukufiičná pole.

>> A jaká povolání se nejvíc hodí pro Střelce? Jistě nepřekvapí, že to jsou všechna, která předpokládají optimismus, idealismus a nadšení, vyžadují nápaditost a otevřenost, přinášejí dobrodružství a riziko na dalekých cestách, nebo jsou tak či onak spjata s filozofickým, náboženským nebo poznávacím zaměřením, s humanistickými sférami a podobně.

>> Z řad Střelců se tak často rekrutují manažeři, obchodní cestující, hoteliéři, právníci, soudci, zaměstnanci cestovních kanceláří, politici, herci, univerzitní profesoři, kněží nebo misionáři. Ke koníčkům a sportům ze sféry Střelce, což rovněž není nijak překvapující, patří cestování, filozofování ale i sporty, jako jsou jízda na koni nebo gymnastika, styl bydlení typický pro Střelce, to jsou velké prostory s výhledem do přírody.

>> Den v týdnu zachovávající si charakter Střelce je čtvrtek (německy Donnerstag, tedy den Donara, severského boha hromu, francouzsky jeudi – den Jupiterův), v rovině lidského těla patří k principu Střelce kyčle, stehna, hýždě, játra, orgány, které syntetizují bílkoviny, z nemocí a poruch zdraví pak to jsou otoky, nadváha a zhoubné i nezhoubné bujení.

Astronomie
Aromaterapie je věčná! Nacistické létající talíře