Úvod Magazín Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Lev

Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Lev

Souhvězdí Lva patří k jarním souhvězdím a bývá považováno za jedno z nejkrásnějších na obloze vůbec. Dr. F. J. Studnička v časopisu Vesmír v roce 1877 napsal: „….souhvězdí Lva patří k nejpěknějším v kruhu zvířetníkovém, ano se vyznamenává nejen četnými a pěkně rozestavěnými hvězdami, nýbrž čítá i dvě vynikající hvězdy, z nichž jedna první jsouc velikosti Regulus sluje a mohutnou hruď Lvovu zdobí, kdežto druhá o číslo slabší jménem Denebola počátek mrštné oháňky naznačuje, ana nezdvořile na sousední Pannu jest namířena.“ A co se týče vlastního znamení, pokračuje: „Když psí dni moří rozmazleného měšťáka a oblažují bohatou žní blaženého rolníka. Probíhá Země naše onu část dráhy kolem Slunce, z níž se jasné toto středisko soustavy naší promítá do souhvězdí Lva, sousedící se znamením téhož jména, do něhož Slunce, jak starobylým způsobem pravíme, vstupuje dne 21. července.“

Lidé narozeni ve Lvu

Působí silným a mocným dojmem, mají vrozenou a zdravou pýchu a touhu po vládnutí. Jejich způsob života je vždy mimořádný, jsou opravdoví a vášniví, budí všude kolem autoritu.

Tady není těžké uhádnout, čím se lidé inspirovali. Lvem – králem zvířat, fascinujícím zosobněním majestátu a moci. Dodnes se se stylizovanými lvy setkáváme na státních znacích, český nevyjímaje. Lví odvaha přešla i do rčení – např. bil se jako lev. I mnozí z králů a velmožů se tímto zvířetem zaštiťovali, vzpomeňme jen krále Richarda Lví srdce nebo našeho mytického rytíře Brunclíka, který s věrným lvem po staletí hledí z Karlova mostu do vln Vltavy.

Energie znamení Lva je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Lva je oheň, zde znamená vzrůst energie vůle, která je spojena se Sluncem, středem naší sluneční soustavy. Je to znamení, které chce ovlivňovat a řídit. Období Měsíce ve Lvu je ovlivněno přívalem emocí projevujících se poněkud dramaticky. Všichni cítí potřebu být uznáváni, oceněni a obdivováni. Klíčové slovo je „víra“, klíčová myšlenka „chci“.

Lev ovlivňuje srdce a krevní oběh. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.

Novoluní a úplněk

Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost, rozlučte se s minulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.

Novoluní ve Lvu připomíná, že je třeba se vyhnout egocentrismu, povýšeností či nadřazenosti.
Úplněk ve Lvu vyvolává touhu po romantice, po výjimečném okamžiku.

Fáze Měsíce ve Lvu

Novoluní: srpen
Dorůstající Měsíc: srpen až únor
Úplněk: únor
Couvající Měsíc: únor až srpen

Archiv, časopis Krásná 2014

Astronomie
Touha V kuchyni s Julií Child - Kukuřičný salát, který lze podávat studený i teplý