Úvod Magazín Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Blíženci

Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Blíženci

Výrazem blíženec se označuje jedno z dětí narozených současně jedné a téže matce, tedy dvojče. Přeneseně tak nazýváme osoby nebo jevy, které jsou si navzájem něčím podobné, například povahoví blíženci, blíženci ve svém osudu, literární blíženci.

Dvojčata (nebo také blíženci) jsou dva jedinci, kteří se narodí jedné matce člověka nebo vyšších savců rodících zpravidla jedno mládě. Jednovaječná dvojčata vznikají z jednoho oplodněného vajíčka rozdělením v časné fázi vývoje na dva nezávisle rostoucí plody. Vzhledově jsou takřka identiční, mají totožnou genetickou výbavu, z biologického hlediska jsou to vlastně klony. Mohou mít problémy s rozlišením jednoho od druhého a s uvědoměním si sebe sama jako svébytné bytosti. Dvojvaječná dvojčata vznikají ze dvou vajíček, která mimořádně dozrála současně a byla oplodněna, každé jinou spermií. Podobnost dvojvaječných dvojčat nebývá větší než u sourozenců narozených postupně. Dvojčata k sobě mívají dosti často blíže než normální sourozenci, i jejich psychický vývoj a vztahy vůči sobě i okolí mohou být složitější. Z toho pravděpodobně vycházejí i charakteristiky znamení.

Lidé narozeni v Blížencích...

bývají často nařčení z toho, že mají dvě tváře. Josu to rtuťovité osobnosti jiskřící nervózní energií, hned jsou tam a hned zas jinde. Mění svá rozhodnutí stejně jako oděv, práci, milence či domov. Většinou se pohybují a hovoří velmi rychle a pro konzervativce nemají příliš pochopení. Blíženci jsou neustálí duševní hledači. Jejich nezměrná fantazie jim nikdy nedovolí, aby byli spokojeni s tím, co mají. Ať je to kariéra, láska, peníze, moc, stále hledají ideál, kterého se ne a ne dobrat.

Energie znamení Blíženců je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Blíženců je vzduch, zde znamená energii ducha, která je spojena s racionalitou planety Merkur. Je to znamení komunikace, duchapřítomnosti a obratnosti. Období Měsíce v Blížencích vyburcuje chuť a zvědavost učit se nové věci. Všichni zvýší tempo, pustí se do více věcí najednou. Klíčové slovo je "rozmanitost", klíčová myšlenka "myslím".

Blíženci ovlivňují plíce, průdušky, dech, paže a ruce. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.

Novoluní a úplněk

Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost, rozlučte se s minulostí. pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.

Novoluní v Blížencích připomíná, že odpovědnost se nemá brát na lehkou váhu.
Úplněk v Blížencích vyvolává nervové přepětí až vyčerpání.

Fáze Měsíce v Blížencích

Novoluní: červen
Dorůstající Měsíc: červen až prosinec
Úplněk: prosinec
Couvající Měsíc: prosinec až červen

Archiv, časopis Krásná 2014

Astronomie
Půvaby perského trhu Dobroty pro mlsný císařský jazyk - Lívanečky s borůvkovou pěnou přelité koňakem