Úvod Magazín Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu – Beran

Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu – Beran

Beran, to je samec nejen ovce domácí, ale také všech druhů divokých ovcí, ať už je to třeba muflon, ovce tlustorohá, argali, nebo paovce. Ovce domácí je důležitým hospodářským zvířetem už od starověku. Chová se pro maso, vlnu a mléko, z kterého se vyrábí sýr, oštěpky a brynza. Vykastrovanému beranu se říká skopec a mláděti jehně, odtud pochází i název masa - skopové a jehněčí. Ovce stejně jako příbuzné kozy patří mezi sudokopytníky a jsou to zvířata vitální, schopná žít často ve velmi nehostinných podmínkách (vysoké hory, polopouště, vřesoviště).

Lidé narození v Beranu....

mají silní sklony k činorodému jednání, osobnímu příkladu, rychlému vývinu a okamžitému zásahu. Vrhají se do všeho bezhlavě a bez rozmýšlení a často nedokončí, co načali, protože už se ženou za jinou novou příležitostí. Beran je poctivý bojovník s nezávislou povahou. Je velmi dobrý organizátor a velitel. Má vždy svoji hlavu a i přes sebelepší rady svých blízkých si půjde svou cestou, přestože by ho to mělo stát více námahy. Beran se nikdy nepoučí ze svých chyb.

Charakteristika zrozence ve znamení Berana vychází nepochybně z chování těchto zvířat. Samci spolu v době říje urputně bojují tak, že se rozběhnou a vší silou do sebe čelně narazí. Obrovskou sílu nárazu zachytí mohutné rohy (nazývané toulce) a zesílené čelní kosti. Díky tomu neutrpí berani nikdy otřes mozku, přestože síla nárazu by zlámala ruku. Zkušení chovatelé vědí, že berana není možno zabít úderem do čela, tedy způsobem, který se dříve praktikoval při porážkách jiných domácích zvířat. Ránu palicí by dospělý beran vzal jako výzvu k boji. Zkrátka rčení tvrdohlavý beran je víc než výstižné. Všichni berani, ať domácí, či divocí, bývají nezkrotní a všechny skutečné i domnělé protivníky urputně pronásledují bez ohledu na případné nebezpečí, které jim může hrozit. A nepomůže, ani když dostanou na pamětnou, jakmile se jim dostane příležitosti, pustí se do boje znova.

Energie zanemení Berana je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Berana je oheň, zde znamená vzrůst energie vůle, která je spojena s odvahou planety Mars. Je to znamení počátků a tvořivosti. Období Měsíce v Beranu je ovlivněno přívalem impulzivní energie, jež může věst až k neuváženým rozhodnutím. Všichni máme sklony být netrpěliví a snadno vznětliví. Klíčové slovo Berana je "akce", klíčová myšlenka "jsem".

Beran ovlivňuje hlavu, mozek, obličej a životní sílu. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.

Novoluní a úplněk

Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost, rozlučte se s minulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.

Novoluní v Beranu připomíná, že je třeba zabývat se vždy plně jednou věcí.
Úplněk v Beranu vyvolává silnou vůli prosadit se, bez ohledu na překážky.

Fáze Měsíce v Beranu

Novoluní: duben
Dorůstající Měsíc: duben až říjen
Úplněk: říjen
Couvající Měsíc: říjen až duben

Archiv, časopis Krásná 2013

 

Astronomie
Jiří Štěpnička - Maminka je stále se mnou (1. díl) Zoologická odpovědna