Úvod Magazín Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Váhy

Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Váhy

Váhy bývají považovány za jediné neživotné znamení, protože všechna ostatní symbolizují zvířecí nebo lidské postavy. V této souvislosti je ovšem třeba podotknout, že jako samostatné souhvězdí jsou Váhy chápány až od počátku helénského údobí starověkého Řecka. Astrologové egypští či babylónští považovali dnešní souhvězdí Vah, Štíra a Hadonoše za jediný celek. Egypťané zase viděli v uskupení hvězd pouze "pracovní nástroj" boha Anubise, tedy příruční váhy, na nichž vážil srdce zemřelých před jejich odchodem do záhrobí. Na základě tohoto mýtu zřejmě vznikla i nám dobře známá postava bohyně spravedlnosti, která drží v ruce misky vah, aby spravedlivě zvážila všechy viny.

Lidé narození ve Vahách

jsou intelektuálně založení a jemné povahy. V životě usilují o harmonii a soulad a mají vlohy pro umění, často bývají sami velmi tvořiví. V každé své činnosti usilují o klid a rovnováhu, spěchu a stresu se vyhýbají. Z toho pramení jejich příslovečná nerozhodnost. Často si nemohou vybrat mezi protichůnými názory a stále hledají kompromisy.

Princip vah, tedy pohyb mezi krajními body určitých hodnot, je obecným přírodním fenoménem - ve fyzice, chemii nebo biologii. Rovnovážný stav, ať již v živém organismu, ekosystému, nebo vesmíru, je vždy stavem dočasným. Po kratším či delším období klidu a stability přichází zákonitě rozkolísání, aby se po čase ustavila rovnováha nová. To je princip života smrti organismů, vzniku a zániku ekosystémů i dějů v blízkém i hlubokém vesmíru.

Energie znamení Vah je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsíce. Živlem Vah je vzduch, zde znamená energii ducha, která je spojena s šarmem Venuše. Je to znamení otevřené a společenské. Období Měsíce ve Vahách je charakteristické uvolněnou atmosférou. Všichni přinášejí do vztahů touhu po harmonii. Klíčové slovo je "rovnováha", klíčová myšlenka "jsme".

Váhy ovlivňují ledviny, čištění krve a rovnováhu tělesných tekutin. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.

Novoluní a úplněk

Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svu budoucnost, rozlučte se s minulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejním znamení zvěrokurhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.

Novoluní ve Vahách připomíná, že je třeba soustředit se na soulad ve vztazích. Instinktivně pochopíte věci týkající se vašeho vztahu - partnerství.
Úplněk ve Vahách vyvolává prvek spolupráve a ochoty přistoupit na vzájemný kompromis.

Fáze Měsíce ve Vahách

Novoluní: říjen
Dorůstající Měsíc: říjem až duben
Úplněk: duben
Couvající Měsíc: duben až říjen

Archiv, časopis Krásná 2014

Astronomie
Znamení Váhy V Indii nejste nikdy sami - Dušan Zbavitel (2. díl)