Úvod Magazín Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Štír

Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Štír

Uskupení hvězd nacházejících se mezi souhvězdím Střelce a souhvězdím Vah připomíná štíra se zadečkem připraveným k bodnutí, a ptoto o souhvězdí Štíra (Scorpius) nacházíme zmínky u mnoha starověkých národů.

Podle řecké báje se štír na oblohu dostal díky bohyni Héře. Héra byla velmi znepokojena chováním lovce Oriona, který neustále pronásledova a lovil zvěř, dokonce obtěžoval i nymfy. Když bohyni došla trpělivost, vypustila z podzemí obrovského štíra, který zpupného lovce bodl a usmrtil. Nenávist mezi Orionem a Štírem je tak veliká, že Štír vychází, až když Orion zapadá. Konec souhvězdí Štíra v místech, kde Mléčná dráha protíná ekliptiku, bylo považováno za místo, kudy odcházejí duše na věčnou cestu.

Lidé narozeni ve Štíru...

bývají bystří, čilí a vynikají pronikavým myšlením. Nestrpí sebemenší odpor a za své názory jsou ochotni se bít. Navíc jsou vášniví, až se někdy neovládají.

Štíři patří mezi tvory, kterých se člověk podvědomě bojí a zároveň jej fascinují. Rychlost, s jakou se pohybují, i způsob, kterým se zmocňují kořisti, naplňují člověka hrůzou i obdivem. Jedovaný bodec na nápadně vztyčeném článkovaném ocásku, jímž štír zároveň hrozí, možná v člověku evokoval jakýsi skrytý sexuální symbol. Známější jsou i složité a nápadité zásnubní tance, proto je znamení Štíra považováno za nejerotičtější znamení zvířetníku vůbec.

Energie znamení Štíra je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Štíra je voda, zde znamená city, které jsou spojené s neviditelnou silou Pluta. Je to znamení hloubavé a intenzivní. Období Měsíce ve Štíru je charakteristické destruktivními přístupy a snahou vyvarovat se omylů z minulosti. Všichni máme sklony být nezvykle podezíraví. Klíčové slovo je "odhodlanost", klíčová myšlenka "toužím".

Štír ovlivňuje pohlavní a vyměšovací orgány, močový měchýř, konečník a sexualitu. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.

Novoluní a úplněk

Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost, rozlučte se s minulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.

Novoluní ve Štíru připomíná, že není dobré v sobě dlouho chovat zášť nebo pocit ukřivděnosti, je třeba odpouštět a jít dál.
Úplněk ve Štíru vyvolává skryté bolesti.

Fáze Měsíce ve Štíru

Novoluní: listopad
Dorůstající Měsíc: listopad až květen
Úplněk: květen
Couvající Měsíc: květen až listopad

Archiv, časopis Krásná 2014

Astronomie
Celebrity ve službách Unicef - Vanessa Redgrave Feminismus není sprosté slovo