Úvod Magazín Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Ryby

Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Ryby

"Ryby, vítaná to kořist nevzdělaných národů lovců, byly posvátny obyvatelům Syrie, jejichž bůžek jeden v podobě rybí s ženskou hlavou se vyobrazoval, z něhož později u Římanů povstala báj, že Venuše s Kupidem na útěku před obrem Tyfonem do vln Eufratu se uchýlila a tu podobu rybí na sebe vzala, odsud též na obloze dvojice ryb, jižní a severní jež dlouhým, rozmanitě vinutým pásem jsou spojeny", napsal roku 1876 F. J. Studnička v časopisu Vesmír v rozpravě O Zvířetníku.

Lidé narození v Rybách....

jsou obyčejně menší postavy, budí dojem tichosti až zakřiknutosti. Působí plachým rozpačitým dojmem, žijí v neustálém neklidu. Jejich charakter podléhá nejrůznějším vlivům. Často sami nevědí, co vlastně chtějí.

Ryby obecně jsou v širokém povědomí považovány za němé, nevýrazné tvory prohánějící se bezcílně ve vodách řek, jezer a moří, typičtí vyslanci vodního živlu. Jejich kůže je slizká a studená, navíc typicky páchne "rybinou" - to vše u mnoha lidí vzbuzuje až odpor, takže odmítají jíst jejich maso. Už samotné slovní spojení "jako leklá ryba" se stalo příměrem neschopnosti a neprůbojnosti až nihilismu. Ve skutečnosti nejsou ryby vůbec němé a jejich život je složitější, než jsme byli donedávna schopni a ochotni připustit.

Energie znamení Ryb je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Ryb je voda, zde znamená city, které jsou spojené s tajuplným Neptunem. Je to znamení soucitné, chápavé a často jasnozřivé. Období Měsíce v Rybách je charakteristické přecitlivělostí a intuitivním vnímáním. Všichni zatouží uniknout od reality. Klíčové slovo je "jednota", klíčová myšlenka "věřím".

Ryby ovlivňují chodidla, chůzi a lymfatický systém. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného působí to dvojnásob dobře.

Novoluní a úplněk

Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost. rozlučte se s minulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.

Novoluní v Rybách připomíná, že není dobré věci odkládat a všelijak se vymlouvat.
Úplněk v Rybách vyvolává emocionální výbuchy nebo depresivní sklony.

Fáze Měsíce v Rybách

Novoluní: březen
Dorůstající Měsíc: březen až září
Úplněk: září
Couvající Měsíc: září až březen

Archiv, časopis Krásná 2013

Astronomie
Svátek svatého Patrika Pokušení smyslů