Úvod Magazín Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Kozoroh

Slunce a Měsíc ve znamení Zvěrokruhu - Kozoroh

Řecký Pan a římský Faun byl bohem lesů, polí a stád. Putoval po lesích a horských údolích a bavil se hrou na píšťalu. Za měsíčních nocí hrával k tanci vílám. Lidé se ho pro jeho vzhled báli. To se odráží i ve rčení – panický strach, kterému občas podléháme na odlehlých místech. Pan byl zobrazován jako kozoroh s rybím ocasem. Tuto podobu prý na sebe brával, když prchal na souši  i na vodě před svým věčným pronásledovatelem obrem Tyfónem. Protože kozoroh velmi obratně šplná do výšky, byl na obloze symbolem stoupajícího Slunce - předzvěstí návratu delších dnů a jara.

Lidé narození v Kozorohu....

jsou vážní a uzavření. Jejich důvěru lze získat jen těžko, jsou podezřívaví a mlčenliví. Když jednou ztratí v někoho důvěru, nikdy nezapomenou. V životě jsou šetrní a nenároční. Nejlépe se cítí v samotě, vyhledávají osamělá místa a málo používané cesty.

Kozorozi jsou blízcí příbuzní koz a vzdálenější příbuzní ovcí. Jejich domovem jsou zpravidla vysoké hory, svět skal a horských štítů, kde panují v zimě i vlétě drsné klimatické podmínky, O potravu zde bývá nouze hlavně v zimním období a právě kozorožci patří k těm nejodolnějším a také nejskromnějším zvířecím obyvatelům hor. Protože jsou pronásledováni šelmami i člověkem, jsou velmi ostražití a prakticky stále na útěku. Skromnost, plachost a obezřetnost jsou vlastnostmi, díky nimž se kozorozi dostali jako symbol do zvířetníku.

Energie znamení Kozoroha je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Kozoroha je země, zde znamená stabilitu, která je spojena se střízlivostí planety Saturn. Je to znamení realistické, jemuž vládne zdravý rozum. Období Měsíce v Kozorohu je charakteristické opatrností a smyslem pro povinnost. Všichni mají sklon dívat se na věci z té horší stránky. Klíčové slovo je "ctižádost", klíčová myšlenka "užívám".

Kozoroh ovlivňuje kostru, kolena, držení těla a pohyb. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojásob dobře.

Novoluní a úplněk

Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost, rozlučte se s minulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dostáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokurhu, kdo se v tomto znameí narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.

Novoluní v Kozorohu připomíná, jak důležití jsou přáleté a rodina.
Úplněk v Kozorohu vyvolává snahu dokončit úkoly a resty z minula.

Fáze Měsíce v Kozorohu

Novoluní: leden
Dorůstající Měsíc: leden až červenec
Úplněk: červenec
Couvající Měsíc: červenec až leden

Archiv, časopis Krásná 2014

Astronomie
Ořešák Mosaika