Úvod Magazín Nohy si musíte rozmazlovat

Nohy si musíte rozmazlovat

Znamení Ryb souvisí především s nohama. Chodidlo má více než sedm tisíc nervových zakončení, která odpovídají různým orgánům v těle. Stimulace chodidla je vynikajícím prostředkem k podpoře jejich funkce.

K tomu se výborně hodí masážní podložky s měkkými výstupky, které jsou běžně k dostání v lékárnách
či zdravotnických potřebách. Masážní pantofle jsou také vhodné, podporují prokrvení, ale nelze je doporučit pro celodenní nošení. Nohám můžete ulevit v podstatě kdekoliv.
V práci i v dopravních prostředcích, vsedě i vestoje, můžete provádět drobná cvičení krátkým uvolňováním
a napínáním jednotlivých svalů. Doma zkuste relaxaci kutálením míčku nebo válením kuchyňského válečku po podlaze bosým chodidlem. Kdykoli to jen jde, pomozte krevnímu oběhu.

Podložte si nohy polštářem nebo si lehněte na zem a opřete je kolmo o stěnu. Zvláště v létě jsou výborné osvěžující gely na nohy, které nemastí, obsahují dezinfekční přísady, a navíc příjemně voní.

Voda je balzám

Teplá koupel uleví nohám unaveným, se ztuhlými svaly (těm, které jsme celý den trápily ve vysokých podpatcích). Studená voda zpomaluje krevní oběh a stahuje cévy. Hodí se spíš k ošetření podvrtnutého kotníku nebo krevního výronu. Střídavé koupele rozproudí krevní oběh, odstraní únavu a tíhu nohou, jsou dobrou prevencí proti křečovým žilám. Šlapání ve vodě zase zlepšuje imunitu.

 

Archiv, časopis Krásná

Životní styl
Věděli jste to? Nemáte dokonalou pleť? Pořiďte si dokonalý make-up!