Úvod Magazín Muž Vodnář

Muž Vodnář

Abychom rovnou kousli do kyselého jablka, nečekejte, že se muž Vodnář bude chovat tak, jak se mají chovat zamilovaní lidé. Jestli ano, čeká vás nepříjemné překvapení, možná dokonce série překvapení.

Muž Vodnář

Abychom rovnou kousli do kyselého jablka, nečekejte, že se muž Vodnář bude chovat tak, jak se mají chovat zamilovaní lidé. Jestli ano, čeká vás nepříjemné překvapení, možná dokonce série překvapení. Pokud jde o přátelství, nemohla byste si přát lepšího kamaráda nebo důvěrníka. Nejblíže k tomu, aby se do vás zamiloval je, když se chová, jako když vás nemá rád. Důvod je jednoduchý – čistě logický. Vodnář má rád všechny. Každý je jeho přítel. Dokonce nazve i svého úhlavního nepřítele „můj přítel“. Takže když řekne, že někoho nemá rád, něco to znamená. Ale není lehké zjistit přesně co.

Je to člověk, který se sdružuje do skupin a týmová práce je pro něj přirozená. Vodnář rozumí pravidlům fair play ve sportu, jako kdyby je sám vynalezl, a uplatňuje to i v osobních vztazích. Hádanky ho přivádějí k šílenství a nedejte se oklamat jeho nonšalancí. Když cítí něco skrytého, nebude v noci spát, dokud ono tajemství neodhalí a nepřijde mu na kloub. Vždy hrozí možnost, že bude svým objevem nakonec zklamán, takže se raději postarejte, aby to stálo za to. Pokud ne, nebude si brát žádné servítky, aby to dal značně nešetrně najevo – a odkráčí odhalovat další tajemství.

Dívka, která ho chce dostat, v něm musí nejdřív vzbudit zvědavost. Otevřená kniha ho neláká. Přitahují ho zavřené stránky. Čím pevněji jsou zavřené, tím více dráždí jeho detektivní instinkt. Když ho žena buď ignoruje, nebo si nechává své názory pro sebe, oči mu zbystří, aspoň na začátku, a nasadí ostražitý výraz, jako když je honicí pes na stopě kořisti. Jeho sondy a otázky dívce nejdřív přirozeně lichotí, ale když vidí, že v něm stejně velkou zvědavost budí servírka, která je právě obsloužila (nemluvě o poslíčkovi), poněkud ochladne. Takže nakonec přejde (nebo uteče) k ohnivějšímu nebo zemitějšímu muži a Vodnář si na okamžik smutně vzdychne – než zahájí další milostný výslech. (Pokud ho předtím nezaujme nějaký nový vynález nebo unikátní nápad. V takovém případě musí příští projekt výzkumu žen počkat.)

Dovede být neobyčejně jemný a tvárný, ale nemněla byste zapomínat, že tento povrchní klid je jen přelud stejně jako jeho poddajnost. Nestrpí u ženy ani špetku oportunismu. Obdivuje ženu, která si stojí na svém, nedělá-li to příliš mužským způsobem a nechá-li ho poletovat sem a tam, nezatíženého sentimentálními sliby a slzavými obviněními.

Existuje velká pravděpodobnost, že Vodnář během života získá prestiž v některém oboru. I když je to třeba jen fotbalový pohár nebo mosazný odznak za to, že byl nejvyšším mužem v kraji, téměř jistě se mu dostane určitého uznání. Může to být něco tak význačného jako Nobelova cena.

Někteří muži v tomto znamení vyznávají čistotu. Můžete narazit na takového, který ječí, když někdo použije jeho ručník nebo mu funí na ovesnou kaši. V pozadí tohoto jednání je skoro neurotický strach z bacilů a nemocí.

Žárlivost není nic pro něj. Bude vám důvěřovat, dokud se nepřesvědčí, že se vám důvěřovat nedá. Jestliže ho vzácně tu a tam bodne osten žárlivosti, bude se snažit, abyste se to nikdy nedozvěděla. Málokdy, pokud vůbec, vám bude fyzicky nevěrný, hlavně protože celá záležitost sexu ho příliš netrápí, i když je zajímavá.

Situaci, která v něm vzbudí vinu, bude muset vyřešit, než se s vámi opět sblíží, i když je vaše láska ta pravá osudová. Vodnáři vždy pukne srdce tiše.

Nikdy vám nesdělí důvod, proč váš vztah skončil. On to ví a vy na to musíte přijít. Perverzně vás nechá si myslet, že to byla od začátku jenom neuskutečnitelná fantazie, a bude skrývat pravdu, že to byla opravdová láska, pro nějaký neurčitý budoucí den odpuštění a smíření. Může to být značně kruté, ale to jsou jeho pravidla hry. Vaší jedinou útěchou je vědomí, že svým způsobem také trpí.

Archiv, časopis Krásná 2005

Astronomie
Jídlo a zvěrokruh (2. díl) Vždyť vypadat líp je tak snadné