Úvod Magazín Madonna – Lvice Lvic

Madonna – Lvice Lvic

Bylo jich doma hodně a všichni hráli na nějaké nástroje, ona na klavír a tančila, kde se dalo, a taky zpívala a dávala se fotografovat a psala texty a vydala první album, jmenovalo se Madonna. Ztratila příjmení a získala slávu. Obchodně nejúspěšnější zpěvačka, kterou pop zná, natočila i slušnou řádku filmů, velký ohlas měla bláznivá komedie Desperately Seeking Susan.

Madonna – Lvice Lvic

V celkem nevzrušivém severoamerickém městě Bay City ve státě Michigan, tam u velkých jezer, byl jednou jeden inženýr, jmenoval se Sylvio Ciccone, přistěhoval se – jak jméno napovídá – z jižní Itálie a pracoval u Chryslera. Oženil se s dívkou jménem Madonna a měl s ní osm dětí, čtyři kluky a čtyři holky. A ta, která se Cicconovým narodila 16. srpna právě před půl stoletím – nu ano, to je ona, Madonna, tu přece každý zná! A její jméno, symbol, značka, ikona – nazvěte, to jak chcete – není geniálně marketingově zvolená persifláž Panenky Marie – což by jí bylo docela podobné! Ne, dostala ho prostě po mamince, na křestní list jí napsali Madonna Luise Veronica Ciccone.

Bylo jich doma hodně a všichni hráli na nějaké nástroje, ona na klavír a tančila, kde se dalo, a taky zpívala a dávala se fotografovat a psala texty a vydala první album, jmenovalo se Madonna. Ztratila příjmení a získala slávu. Obchodně nejúspěšnější zpěvačka, kterou pop zná, natočila i slušnou řádku filmů, velký ohlas měla bláznivá komedie Desperately Seeking Susan. V roce 1996 si v Argentině zahrála životní roli ve filmové verzi muzikálu Evita, a ještě stihla přivést na svět dceru jménem Lourdes Marie.

Období sexuálních skandálů je u konce, za album Ray of Light dostala čtyři ceny Grammy, podruhé se vdala – otcem jejího druhého dítěte se stal britský režisér Guy Ritchie. Výčet proměn podob, účesů, názorů, stylizací by nebral konce. Madonna, zpěvačka, textařka, hudebnice, tanečnice, herečka, režisérka, provokatérka, dojemná a tvrdá směs profesionálnosti a naivity, je dnes fenomén, stálice, terč emocí všech odstínů. Už několik desítek let nás šokuje a dobývá, můžeme se jí posmívat, ale nemůžeme o ní nevědět. Jak se to, ke všem ďáblům, dělá, aby byl někdo takhle úspěšný? Asi na té Lvici přece jen něco bude…

Archiv, časopis Krásná 2008

Osobnosti a rozhovory
Jaroslav Sapík: Žádná kuchyně není špatná, jsou jen špatní a dobří kuchaři ( 2. díl) Recepty - Jaroslav Sapík