Úvod Magazín Klára Nademlýnská: Nebojte se na Silvestra přehánět

Klára Nademlýnská: Nebojte se na Silvestra přehánět

V roce 1989 absolvovala pražskou Střední průmyslovou školu oděvní, pak do roku 1998 pracovala v Paříži jako designér a návrhář modelů. V témže roce otevřela svůj první obchod v Praze. Vytváří módu pro ženy, které mají svůj charakter, svůj styl nejen v  oblékání, ale i v životě. Nejraději má přírodní materiály a  jejich vzájemné směsi. Má svůj butik v  Praze v  Dlouhé ulici. Prodávala své věci i v Monaku, Paříži a Amsterodamu.

Ráda bych se vás zeptala na to, jak trávíte Vánoce a Silvestra.

Většinou trávím vánoční svátky hodně tradičně. Mám nejraději, když Štědrý večer jsme doma v rodinném kruhu. Silvestr jsem posledních pár let trávila s rodinou a pár přáteli na horách, kde na týden člověk může vše vypustit a užívat si procházky ve sněhu bez velkolepých oslav. I když bývaly doby, kdy jsem vyrážela na silvestrovské oslavy někam ven na party.

Jaké oblečení byste doporučila na slavnostní štědrovečerní večeři?

Záleží, kde večer trávíte, pokud jste v domácím kruhu, asi to s oblékáním nepřeženete. Ale na druhou stranu, je to Štědrý večer a něco svátečního je určitě vhod i k večeři s rodinou. Vánoce jsou jen jednou v roce a máme si je užít s radostí. K tomu patří pohoda, dobré jídlo a i sváteční oblečení.

A co by se vám líbilo na Silvestra?

Pokud vyrážíte někam za zábavou, nebojte se oblečení trochu „přehnat“, samozřejmě záleží na prostředí, kam jdete. Určitě se hodí výraznější koktejlové šaty nebo zajímavý top. Tento rok si můžeme užít flitry ve všech podobách, ať už lesklé, nebo s matně kovovým povrchem.

Co na sebe vezmete vy sama?

Pokud zůstanu i letos v horské chalupě, bude to něco ve sportovním stylu.

Blíží se plesová sezona – co myslíte, jsou nutné dlouhé róby? Nestačí koktejlky?

Já sama zastávám názor, že pokud akce není např. ples v Opeře, kam se opravdu hodí dlouhá róba, koktejlové šaty jsou také možné. „Malé černé“ jsou vždy „in“, a pokud máte zajímavý model, kde je např. kombinovaná krajka se saténem či sametem nebo mají šaty flitrové aplikace, nemůžete udělat chybu.

Archiv, časopis Krásná 2012

Osobnosti a rozhovory
Marie Provazníková - byla pro sokolky „náčelničkou“ V kuchyni Vlasty Buriana - Sýrový nákyp