Úvod Magazín Kavalír King Charles Spaniel je velmi ušlechtilá rasa

Kavalír King Charles Spaniel je velmi ušlechtilá rasa

Milé čtenářky, dostala jsem dopis od jedné z vás, který mne opravdu potěšil, i když mi trochu vyčítal, že píši o svých kolegyních jako o dokonalých bytostech a že není možné, aby neměly nějakou tu slabost… Věřte mi, nehledala jsem u nich ty horší vlastnosti, které určitě má každá z nás, ale snažila jsem se předat poselství, že žádné neštěstí nebo životní prohra nás nesmí zlomit a odradit, abychom znovu hledaly smysl života a uvěřily, že bude líp.

Každý příběh o mých kolegyních mi dává za pravdu. A pak, Krásná paní je pozitivní, laskavý časopis k potěšení i poučení, a ne bulvár, kterého je na můj vkus víc než dost.

Píši o ženách, o kterých si mnozí myslí, že mají bezproblémový život, ale opak je pravdou. Znám jejich příběhy, prožila jsem s nimi mnoho času v cizích zemích i doma a dlouhá léta jsme kamarádky, přestože se už pracovně nestýkáme.

Nedávno slavila neuvěřitelné padesátiny mladší kolegyně, kterou vám chci dnes představit. Jmenuje se Marie Becková, rozená Dudáková. Dodnes jí důvěrně říkáme Dudu.

Je to křehká a mírná bytost, která připomíná pohádkovou vílu. Dva roky trvalo, než ji móda okouzlila, předtím věřte nevěřte hrála závodně házenou za Tatran Střešovice.

Stala se modelkou v ÚBOK za 650 Kč měsíčně, vzápětí dostala nabídku do salonu EVA (bývalá Hana Podolská), kde, jak říká, předváděla dvanáct let nadčasové modely s prima lidmi. Sjezdila celou Evropu s propagačními přehlídkami podniků zahraničního obchodu, k tomu patřilo focení a filmování. Uprostřed osmdesátých let se provdala za Čechoangličana Michaela Becka, který v Praze podnikal. V době, kdy se cítila nejšťastnější, velmi vážně onemocněla a hrozila jí i smrt. Její velká láska Michael ji neopustil, jak mnozí předpovídali, a ihned ji odvezl do Anglie, kde se podrobila léčbě a svůj nelehký boj se zákeřnou nemocí vyhrála. Zaplatila za to ovšem velkou daň, nemůže mít děti.

Dnes s láskou pečuje o svého manžela a věnuje se chovu psů. “Kavalír King Charles Spaniel je velmi ušlechtilá rasa a chovat psy je krásná věc,” říká, “rozumím si s nimi.” Také lyžuje, je amatérskou přebornicí v tenise a občas ještě zazáří v modelingu.

Na jejích narozeninách se nás, bývalých manekýnek, sešlo požehnaně a každou nově příchozí vítal potlesk, polibky a výkřiky radosti, že se vidíme a poznáváme. Musím konstatovat, že všechny vypadaly skvěle. Jen to kouření bych některým vymluvila.

Marie říká, že ráda slaví narozeniny, a proto zorganizovala setkání, kam pozvala nejen nás, ale i bývalé šéfy, návrhářky a kolegyně, které nás oblékaly, a nezapomněla ani na naše mužské kolegy. K narozeninám jí přišli zazpívat Helena Vondráčková a Jiří Suchý a muzikant Karel Wagner ten celý večer krásně dirigoval. Prostě oslavy se povedly. Díky, Marie!

Milé čtenářky, toto je příběh ženy, která se nevzdala a dnes dokáže říct: “Mám hezké manželství, spoustu zálib, hodně cestujeme, náš život je i přes prožité trauma velmi bohatý a rouhala bych se, kdybych si stěžovala. Asi jsem opravdu šťastná.”

Radost v srdci vám přeje
Marta Pospíchalová

Archiv, časopis Krásná

Fejetony
Společně pomáháme fondu UNICEF Jarmila Novotná: slavná pěvkyně měla svého rytíře (1. díl)