Úvod Magazín Karla? Taky mne mohli pokřtít jinak…

Karla? Taky mne mohli pokřtít jinak…

Jmenuju se Karla. A je mi třicet jedna let. Vdaná. Modrooká. Dvě děti. Jo, už dvě. Chci se rozvést.
Nemiluju svého muže. Ne proto, že špatně splachuje. Chodí po bytě v trenkách a kouká na seriály. Proto ne. Mně v televizi vadí i zprávy, takže seriály by byly tou nejmenší vadou na každodni.
Nemiluju ho, protože necítím jeho tělo. Nechci ho objímat. Jak vznikly ty dvě děti? Z náruživého sexu.
Z neštěstí z mých předešlých mileneckých vztahů.
A z jeho sekretářek. Pro něj jsem byla to nejlepší, co potkal. On pro mne jediným, který si mne chtěl vzít. Jediný, který nechtěl pouhý flirt. Jak jsem mohla tušit, že když s ním budu spát, když mu porodím dítě, že mi zůstane na celý život? Jak jsem to měla vědět? To přece nebylo v žádných pohádkách. Ani v Neználkovi.
Proč mne nikdo nepoučil o střídavé péči a o rodičovské zodpovědnosti? Bravo vysokým školám za doktorát za výmarskou republiku. Pes po tom neštěkne. Ani ten můj. Skvělé za Úvod do náboženství.
Rychlokvaška v rámci islámu, buddhismu, křesťanství, a pak prosím ještě jeden semestr na alternativní směry – jako omluvenka, abychomna nikoho nezapomněli. Jistě, učme se i o těch, co jeli celej život na LSD, ale kdo mi řekne, co je to za zatracenou, stálou, neměnnou, konstantní zodpovědnost, zodpovědnost mít děti? Kdo mi to poradí? K čertu s Matějíčkem. Co on píše, mi dá výchova. Jenže, jakkoliv erudovaný, neradí, čím řešit chvíle, kdy tě budí neutišitelný pláč.
Když tenkrát přišel člověk jménem Mára do mé kuchyně a Mates byl v mé náruči a Kristýnka stavěla lego a oba hulákali a plivali rozmixovaný banán, pak plivali kuře s mrkví, nakonec plivali i jablko. Vlastně plivali cokoliv. Jako by navždy předurčili, že když já se seznamuju, tak oni dva zvrací. Kde byl jejich otec v mezidobí? Někde vlál. A to už bylo hodně, hodně pozdě večer.
Nikdy bych ho neopustila, kdyby byl býval doma. Ale protože nebyl, začal jeho vlastní děti koupat cizí muž. Mára. Nebyl to ten muž, který byl na radnici, ani ten, který byl u porodu, ani ten, který kupoval šampaňské
a obří marcipánové dorty na narozeniny. Přesto ho moje děti zbož-ňovaly. Proč? Asi pro jeho ryzí lásku…

Fejetony
Výročí svatby aneb znáte ten správný dárek? Jak lehké je manipulovat mužem