Úvod Magazín Ikonické módní doplňky - YSL: Arty prsten

Ikonické módní doplňky - YSL: Arty prsten

Jednou za čas se v módním světě zrodí něco, co se stane okamžitým hitem sezony. Tento hit vzácně přežije i mnoho desítek let a stane se klasikou nepodléhající času. V minulém čísle jsme se soustředili na nejslavnější kabelky světa, nyní se podíváme na zoubek módním doplňkům a šperkům, které se na výsluní světa módy a stylu hřejí už nějakou dobu.

YSL: Arty prsten

Tento prsten značky Yves Saint Laurent se po uvedení na trh stal okamžitým hitem. Dnes, o několik let později, se z trhu stahuje, neboť na internetu se čím dál častěji objevují skupiny žen, jež s nadsázkou tvrdí, že mají na prsten závislost, a opravdu si jej obrovské množství žen kupuje ve všech dostupných barvách.

Protože se prsten každou sezonu ihned vyprodá jak na internetu, tak v buticích a lidé jsou ochotni zaplatit až desetinásobek za fuchsiově růžovou barvu, která byla pod názvem Láska limitovanou edicí ke svatému Valentýnu v roce 2009, rozhodla se značka letošní kolekcí skončit a velmi chytře tak z hitu držícího se na horních příčkách módní hitparády posledních let učinila sběratelský kousek. Kdo ho chce mít, má poslední šanci, v budoucnu bude daleko cennější a vzácnější záležitostí.

Prsten Arty od YSL je také dokonalým příkladem, jak recese pomohla prodeji určitého produktu. V jejích počátcích se vyskytl jakýsi fenomén, kterému dnes odborníci přezdívají rtěnkový efekt. Pracující ženy, které byly zvyklé občas si dopřát novou kabelku, kabát či šaty, se musely v počátcích finanční krize uskromnit jako všichni ostatní.

Průzkumy ukázaly, že většina žen si začala dělat radost z něčeho nového právě nákupem nové rtěnky. Ve chvíli, kdy strach z finanční krize začíná povolovat, ať už díky jejímu mírném zlepšení, nebo zkrátka proto, že si na ni lidé zvykli a mnozí se i naučili žít na dluh, přišel fenomén luxusního doplňku. Prsteny Arty se pohybují kolem 6000 korun a to z nich učinilo perfektního kandidáta: prsten je luxusní a stylový, avšak není tak nedostupný, jako jiný doplněk nesoucí jméno domu vysoké módy.

Archiv, časopis Krásná 2012

Pel-mel
Slavné Freudovy případy (2. díl) Smrt není zlá - Život v lidské společnosti