Úvod Magazín Ikonické módní doplňky - Cartier: Love náramek

Ikonické módní doplňky - Cartier: Love náramek

Jednou za čas se v módním světě zrodí něco, co se stane okamžitým hitem sezony. Tento hit vzácně přežije i mnoho desítek let a stane se klasikou nepodléhající času. V minulém čísle jsme se soustředili na nejslavnější kabelky světa, nyní se podíváme na zoubek módním doplňkům a šperkům, které se na výsluní světa módy a stylu hřejí už nějakou dobu.

Cartier: Love náramek

Během svého dlouhého trvání uvedl již zmíněný šperkařský velikán Cartier na trh mnoho šperků, které odolaly času. Dalším z nich je náramek Love, který byl navržen v roce 1969 francouzským šperkařem Aldem Cipulliem. Náramek byl schválně navržen na principu středověkého pásu cudnosti jak svým vzhledem, tak také principem zapínání.

Jde odemknout pouze malým přiloženým šroubováčkem, který si má ponechat ten, kdo náramek koupí a jako symbol nekonečné lásky „zašroubuje“ na ruku své vyvolené. Písmenko O je ve slově Love na náramku vyryto jako dokonalý kruh představující věčnost a má v sobě horizontální rýhu, do které se vkládá šroubovák, aby se náramek otevřel a zavřel.

Dnes existuje náramek v bílém, růžovém či žlutém zlatě, s diamanty i bez nich a z každého prodaného náramku věnuje Cartier každý rok 150 dolarů na charitu, kterou každý rok vybere jiná známá osobnost.

Náramek Love se znovu vyhoupl na seznam nejprodávanějších šperků, když s tímto konceptem poprvé přišel Cartier v roce 2009, kdy první charitativní společnost z mnoha v řadě vybrala herečka Eva Mendes.

Dnes do kolekce Love patří nejen náramky, ale také prsteny, hodinky i manžetové knoflíčky, které fungují na stejném principu.

Archiv, časopis Krásná 2012

Pel-mel
Zelené střepy a střípky - Když dva dělají totéž... Výstavní Amerika - fejeton