Úvod Magazín Ikonické módní doplňky - Manolo Blahnik: Mary Jane střevíčky

Ikonické módní doplňky - Manolo Blahnik: Mary Jane střevíčky

Jednou za čas se v módním světě zrodí něco, co se stane okamžitým hitem sezony. Tento hit vzácně přežije i mnoho desítek let a stane se klasikou nepodléhající času. V minulém čísle jsme se soustředili na nejslavnější kabelky světa, nyní se podíváme na zoubek módním doplňkům a šperkům, které se na výsluní světa módy a stylu hřejí už nějakou dobu.

Manolo Blahnik: Mary Jane střevíčky

Když se procházela šatnami časopisu Vogue (tak zvané módní bible) Carrie Bradshaw v jednom z dílů seriálu Sex ve městě, nedokázala udržet na uzdě své vzrušení a prohlásila o nich, že si myslela, že Mary Jane střevíčky jsou pouze mýtem mezi botami.

Patří ke klasice už mnoho let. Připomínají trochu dětské střevíčky a zároveň jsou velmi ženské, hodí téměř ke všemu, a proto většině zapáleným znalkyním módy v botníku nechybí.

Právě díky seriálu Sex ve městě se nejen ze střevíčků s názvem Mary Jane, ale i ze všech bot navržených Manolem Blahnikem stal celosvětový pojem a původem český 70letý návrhář dnes patří mezi tři nejznámější obuvníky na světě. Jak se však zdá, jeho nadšení z velké popularity a mnoha milionů dolarů po několika letech opadlo.

Zpočátku představitelky seriálu a zejména představitelku hlavní role Sarah Jessicu Parker označoval za své múzy, dnes však prosí, ať se s ním o seriálu, který mu zajistil věčnou slávu, nikdo nebaví. Nikdy prý nechtěl být známou tváří kvůli své značce a to, že si dnes nemůže vzít v New Yorku ani taxíka, aniž by byl poznán a zahlcen dotazy, je mu nepříjemné.

Archiv, časopis Krásná 2012

Pel-mel
Proč máme jíst... zeleninu V kuchyni Vlasty Buriana - Kuře s milánskými nudlemi