Úvod Magazín Grace Kelly

Grace Kelly

Psal se rok 1956, když zpráva o svatbě americké hvězdy Grace Kelly s monackým knížetem Rainierem zaplavila první stránky novin.

Psal se rok 1956, když zpráva o svatbě americké hvězdy Grace Kelly s monackým knížetem Rainierem zaplavila první stránky novin. Právě dokončila natáčení muzikálu High Society s Bingem Crosbym a Frankem Sinatrou, za duet s Crosbym získala Zlatou desku. A nyní odchází, aby se napříště věnovala rodinnému životu a povinnostem spoluvladařky státečku sice titěrného, ale zato společensky významného. Lze si představit pohádkovější příběh?

Štírka Grace se narodila v roce 1929, tatínek byl zedník, ale bohatý a k tomu držitel zlaté olympijské medaile. Když vyrostla z věčné rýmy, která ji v dětství trápila, vydala se do New Yorku, kde studovala na Americké akademii dramatických umění. V roce 1949 debutovala na Broadwayi, většího úspěchu dosáhla v roce 1952 ve filmu V pravé poledne, kde hrála nevěstu Garyho Coopera. Podepsala smlouvu s MGM, Alfred Hitchock ji obsadil do řady filmů, jejími partnery zde byli Cary Grant, James Stewart, Ray Milland.

Její krása byla královská, sofistikovaná, její doménou byla aristokratická elegance. V roce 1954 získala Oscara za film Venkovská dívka. Na filmovém festivalu v Cannes se seznámila s knížetem Rainierem… Měla tři děti, byla velmi společensky činná, soukromí její rodiny se těšilo neutuchajícímu zájmu veřejnosti. V září 1982 se vracela domů se svou nejmladší dcerou princeznou Stefanií, sama řídila, jela rychle, cesty na svazích nad Monakem jsou křivolaké… Stefanie vyvázla s menším zraněním, nezapomenutelná hrdinka Hitchckových filmů zemřela den po nehodě….

Osobnosti a rozhovory
Znám křišťálovou studánku Nemoc ze dvou stran – Závrať (2. díl)