Úvod Magazín Feminismus není sprosté slovo: Co s hysterkou?

Feminismus není sprosté slovo: Co s hysterkou?

„No jo hysterická ženská. Sakra, co nás to potkalo!“ Povzdech a křik, zatracování provázející katastrofu, co způsobilo to nemožné stvoření zaručeně ženského rodu. Co si máme vybrat? Být jemnou ženou s emocionálními hysterickými projevy, nebo raději Xenou, ženou bojovnicí, která nedá najevo ani to, že jí praskla voda a bude rodit? Těžká volba. Chlapi si asi raději vyberou křehkou hysterku.
Možná proto, že vědí, jak na to. Jak na hysterku.

 

Co s hysterkou?

 

Hysterka to je chlapské pojmenování hodící se v podstatě na všechny ženy.

 1. a) Křičí až do ochraptění.
 2. b) Vyhrožuje, že odejde k mamince.
 3. c) Vydírá.
 4. d) Psychicky vydírá.
 5. e) Používá sex jako zbraň.
 6. f) Pláče, že její život nemá cenu.
 7. g) Zuří k nepříčetnosti.
 8. h) Slibuje hory doly a slib nedodrží.
 9. i) Bije kohokoliv hlava nehlava.
 10. j) Ničí a zničí, nač přijde.

Řekněte, kdo by s takovými bytostmi vydržel? Nebo s nimi dokonce dobrovolně žil? Odpověď je nasnadě. Muži, páni tvorstva, nebe, země i moří, vědí totiž jak na to. Návody mají cenu zlata. Internet mlčí, knihy neprozradí, ba ani Playboy neřekne. Je to asi tajemství, které si chlapi tajně předávají z generace na generaci. Tedy alespoň pár doporučení, jak k hysterkám přistupovat, jak se k nim chovat, co jim říkat: 

 1. nevysvětluj, hysterka to stejně nepochopí. Je to ztráta času. V ten moment je její IQ na úrovni tykve;
 2. podávej jí věci vhodné k likvidaci. Hysterka upře pozornost vůči nim, vypotřebuje energii, unaví se a nebude bít tebe;
 3. přitakávej, se vším musíš souhlasit. Hysterka přejde do fáze sebelítosti a to se tě už netýká;
 4. ignoruj ji a jdi spát. Přece se musíš vyspat do práce;
 5. facka. Hysterka bude šokovaná. Pozor, neužívat často, pak tento způsob ztratí své kouzlo překvapení.

 Nyní nechejme promluvit chytré, třeba mužské, třeba ženské, hlavy – lékaře a odborníky, co nám řeknou k odborné diagnóze hysterie. Je definovaná jako porucha osobnosti „s výraznou a nestabilní citlivostí, se sklonem k primitivním reakcím, pocitem životního neuspokojení“. Prostě hysterický člověk udělá vše pro to, aby se stal centrem pozornosti.

Člověk nikdy neví, co od takové bytosti můžete čekat – a už vůbec ne, jestli se na ni může spolehnout. Proto hysterická osoba třeba křičí, vyhrožuje, že odejde, vydírá, pláče, zuří, slibuje hory doly, ničí věci, bije. Milé krásné slečny, paní, dámy, holky, napadá vás ta správná otázka? Co když hysterka může být i muž? Ano. Vždyť, který chlap by nestál o to být ve středu vší péče, lásky a starostlivosti!

A proto i my, Evičky, potřebujeme své zbraně ke zkrocení hysterických Adamů. Jak na ně? Ale, my přece víme, známe, užíváme zaručené prostředky, jako třeba – nevysvětluj, přitakávej, lituj, ignoruj, pomáhej rozbíjet… Anebo jdi pryč a najdi si nového a lepšího hysterika.

PS: Děkujeme panu K. a jeho přátelům za jejich rozbor chování hysterických expřítelkyň. Bez cenných podnětů této pracovní skupiny by tento článek nevznikl.

Pel-mel
Desatero VODNÁŘE - Jana Krausovová Ragtime