Úvod Magazín Éterické oleje a naše duše

Éterické oleje a naše duše

Éterické oleje získané z přírody mají schopnost pročišťovat naši auru, energetické pole, a tím nám přinášejí pevnější zdraví, štěstí a spokojenost. Jedná se o harmonizační proces, který působí na jiné dimenze naší přirozenosti, než jaké zná většina lidí. Inhalováním olejů léčíme energetické pole, a tím prospíváme tělu.

 
 

Při běžné nemoci se zaměřujeme především na tělo, soustředíme se na fyzické příznaky, ale opomíjíme její duchovní a emocionální příčinu. Člověka však tvoří tělo a duše. Obě tyto části jsou neoddělitelně spojeny. Je-li nemocná jedna, je nemocná i druhá. Harmonii získáme jedině tím, když uděláme něco pro sebe. Musíme to udělat sami. Vědomí této skutečnosti nás vede k zodpovědnosti vůči sobě samému a společnosti. Musíme vědět, že můžeme a musíme sami něco udělat, aby nás život zase těšil. Klasická medicína se často pokouší pohlížet na člověka jako na bytost ve své celistvosti, izolovanou a do sebe uzavřenou. Zapomíná přitom na naše začlenění do všeobjímajícího koloběhu přírody. Avšak někde v lidském těle musí být centrum pro rozlišování štěstí a neštěstí, strachu a pocitu bezpečnosti, spokojenosti.

Někde musí být centrum „svědomí“, které nám říká, to smíš, to nesmíš, to je pro tebe dobré, to je pro tebe špatné. Čistě věcně, materiálně nelze tyto pochody ani pochopit, ani vysvětlit. A přesto existují, a navíc hrají obrovskou roli v našem zdraví. Rostlinná říše je blahodárná pro zotavovaní, relaxaci a regeneraci našeho organismu. Bez rostlin, bez květin, bez krásné vůně krajiny, bez zelené barvy listů a přepestré škály květů si neumíme svůj život představit. A co více, rostliny nás pomáhají léčit svými plody, svým tělem i svou vlastní obranyschopností, jejich nejsilnější složkou jsou éterické oleje. Léčitelské umění přihlíží především k duchovní stránce člověka – duši. Ta představuje hlavní příčiny nemocí a je pro léčbu rozhodující.Terapii éterickými oleji není možno chápat jen na základě potřeb těla. Je to především naše psychika, duchovní rozpoložení a těžkosti života samého, co ovlivňuje chod a stav našeho zdraví. Aromaterapie je jak preventivním, tak léčebným nástrojem těla i duše. Zatímco bylinky jsou vhodné především k léčbě fyzických příznaků, éterické neboli esenciální oleje mají díky své koncentraci a konzistenci energie z rostlin sílu velmi intenzivně čistit a léčit auru. Neutralizují nepříjemné záření v energetickém poli a léčí díry, trhliny a oslabená místa. Posilují energetické pole člověka, a tím urychlují odstraňování negativních kapes. Při relaxaci s použitím olejů lze navodit pro naši psychiku očistný proces, lze uvolnit dávno naplněné emoce.Hlavním cílem aromaterapie je posílit náš imunitní systém. Aromaterapie ve zkušených, citlivých rukou je jedním z nejlepších prostředků zahánějících nepříznivé účinky stresu, velmi pozitivně působí na psychicky narušené pole jedince.
Ráda vás budu postupně provázet a zaplňovat vaše srdce tímto voňavým královstvím, tajemnou a zázračnou říší rostlin, která je tak nabitá energií, že prospívá nejen lidem, ale i zvířatům. Tématem energetické aromaterapie, která je silně ezoterní, vás budu provázet nevšedně, tak abyste sami mohli pocítit dotek vůně. Nejprve se obeznámíte s aromaterapií působící na náš čakrární systém – indické učení staré tisíce let. Soustředím se na pohodu, relaxaci a snad vám moje vyprávění napomůže se více podívat do své duše, a tím nastartovat odblokování některých vašich starostí či skleslostí. Vnímejte prosím tuto energii rostlin jako očistu pro ženy, muže i děti. Nejlepší způsob, jak si tuto terapii prožít, je patřičný olej si vyzkoušet a poznat nevšední zážitek naplno.

Archiv, časopis Krásná

Životní styl Feng-Šuej
Rybíz Žena ve znamení Štíra