Úvod Magazín Dorůstající Měsíc - je jako nádech - jako příliv

Dorůstající Měsíc - je jako nádech - jako příliv

Energie se přijímá a ukládá, je čas na zpevnění a posílení. Organismus má větší regenerační schopnost. Co tělu dodáme, to lépe využime k načerpání nových sil - čerstvá zelenina a ovoce jako přirozený zdroj vitaminů a minerálních látek, pohyb, léčivé koupele a masáže.

Člověk

Energie se přijímá a ukládá, je čas na zpevnění a posílení. Organismus má větší regenerační schopnost. Co tělu dodáme, to lépe využime k načerpání nových sil - čerstvá zelenina a ovoce jako přirozený zdroj vitaminů a minerálních látek, pohyb, léčivé koupele a masáže. Pijeme posilující čaje zejména z šípku, meduňky, jahodníku, ostružníku, máty, třezalky a heřmánku. Kdo si chce hlídat svou váhu, měl by být zdrženlivější v jídle.

Příroda

Obsah vody v zemi podléhá stejným přílivovým cyklům jako velké masy vodních ploch na Zemi. Dorůstající Měsíc je jako příliv. Míza a šťávy stoupají vzhůru, což ovlivňuje nadzemní části rostin - růst listů, květů a plodů. Na zahradě sázíme vše, co rodí nad zemí. Také roubujeme, protože rouby se rychle ujmou. Nehnojíme, země nepřijímá tolik vody, hnojivo se nevsákne, zůstává na pobrchu a po dešti zamořuje spodní vody. Naši předkové nehnojili umělými hnojivy, vyváželi hnůj při úplňku a následujícím couvajícím Měsící.

První čtvrt

Měsíc a Slunce svírají pravý úhel, probíhá měsíční příliv v době slunečního odlivu, síly se odečítají, příliv a odliv jsou minimální. Měsíc má tvar plného písmene "D".

Úplněk

- je jako úplný nádech a zadržení s plnými plícemi.

V polovině svého oběhu kolem Země se dostane Měsíc do opozice vůči Slunci, nastává úplněk. Měsíc a Slunce stojí na obloze proti sobě a Země se nachází mezi nimi. Z jedné strany působí přitažlivost Slunce z druhé Měsíce. Měsíc vychází zpravidla se západem Slunce a zapadá s jeho východem, proto vidíme jeho svítící kotouč na obloze celou noc. Při úplňku vliv Měsíce pociťujeme silněji. Přisuzuje se mu vliv na nespavost, bolesti hlavy nebo neklid u zvířat. Na svět přichází více dětí, statistika vykazuje větší zločinnost. Byliny nasbírané za úplňku mají větší působnost.

Archi, Krásná paní 2013

Astronomie
Zahradníkův prosinec Vivian Leigh