Úvod Magazín Desatero Vodnáře - Lenka Filipová

Desatero Vodnáře - Lenka Filipová

Vodnáři (21. ledna až 20. února) jsou prý oduševnělí a velmi romantičtí. Je mezi nimi mnoho vynikajících myslitelů, básníků, vynálezců a vědců. Jejich pronikavá intuice vidí dále a hlouběji do budoucnosti. Rádi experimentují.

Dokonale dokážou realizovat své myšlenky, které by se na první pohled mohly zdát neuskutečnitelné. Na to, zda je tomu tak, jsme se tentokrát zeptali zpěvačky a kytaristky Lenky Filipové.

1. Lidé narození ve znamení Vodnáře mají pevnou vůli, ale občas se dopustí nerozvážného činu.

Myslím, že to na mě úplně sedí. Své povinnosti vykonávám s odpovědností sobě vlastní, jsem velký detailista. A nerozvážný čin? Není to často, ale může se stát vlivem toho, že se o něco buď moc snažím, nebo toho dělám hodně najednou a pod vlivem emocí nebo stresu udělám něco, co bych sama nečekala.

2. …pokud mohou, snaží se vyhnout konfliktům.

To je pravda absolutně. Nejsem konfliktní typ. Jsem-li ale napadena já nebo někdo kolem mě, tak se ho zastanu a snažím se bránit. Teď už do toho jdu většinou diplomatickou cestou, když jsem byla mladší, tak jsem šla více do přímého střetu.

3. …zajímají se o sociální problematiku a hledají řešení různých nespravedlností.

Není mi lhostejné, co se kolem nás děje. Někdy jsme, my Vodnáři, až moc velcí snílci. Akční řešitel sociálních problémů však nejsem, nicméně se snažím pomoci hlavně svojí muzikou – lidé v ní hledají uklidnění.a pozitivní energii.

4. …milují přírodu.

To ano. Zvířata a přírodu vůbec mám ráda. I když není tolik času se do ní podívat. Vzhledem k tomu, že musím pravidelně cvičit na kytaru, někdy se snažím rodinu vyvézt do přírody, tam třeba pak sedím na pařezu a cvičím. Také moc ráda plavu. Příroda je krásná a dobíjející.

5. …jsou laskaví a tolerantní.

To má dvě tváře. Pokud jsem ve společnosti pozitivních lidí, které si sama vyberu, tak laskavost a tolerance kvete. Jestliže ne a Vodnář je napadán, tak naopak stoupá nedůvěra, nervozita .....

6. …jejich představy jsou řízeny hlubokým idealismem a snahou zlepšovat svět.

Ano, představy jsou až naivní, všeobjímající svět, což mnohdy není realizovatelné. Kdyby bylo více optimistických lidí, kteří mají společné vidění a sny, svět by se snad opravdu mohl posunout k lepšímu.

7. …mají intuici, která umožňuje rozpoznat skryté souvislosti.

Ano. Ale asi ne všichni a ne všichni o tom vědí. Intuici má každé znamení, a když se ji naučíme používat a pěstovat, může to být náš velký životní pomocník.

8. …nesnášejí omezování svobody.

To je pravda, mám svobodu nesmírně ráda. Když jsem ale s lidmi, s kterými je mi dobře a od nichž se mohu něco naučit, klidně se podřídím a na nějakou dobu jsem ochotna se části svobody vzdát. Ale toto přání musí vycházet ze mě.

9. …jejich záporem je lenost.

Možná je to pravda, ale svým způsobem. Řekla bych, že to není lenivost, ale váhavost a vyčkávání. Bývá to v době, kdy skončím nějakou práci a rozhoduji se, co dál.

10. …jsou sebejistí.

Tady se moc nepoznávám. Určitá sebejistota pramení z dobře vykonané práce. V práci potřebujeme jistotu a sebejistotu. Není nám ale vrozená. Musíme si ji vybudovat a pečovat o ni, abychom ji zase neztratili.

Archiv, časopis Krásná 2009

Osobnosti a rozhovory
Chodím městem: Dillí - Horko Měsíc zahradníkem - Únor