Úvod Magazín Desatero RYB - Simona Stašová

Desatero RYB - Simona Stašová

Ryby patří mezi vodní znamení. Lidé v něm narození jsou stejně jako zrozenci ve Vodnáři vystaveni vlivu dvou planet, a to Jupitera, který jim dává smysl pro spravedlnost, sociální cítění i ochotu pomáhat druhým, a Neptuna, jenž jim na jedné straně pomáhá a na straně druhé jim trochu komplikuje život představivostí, tvůrčí fantazií a citovou jemností, ale i přecitlivělostí, snivostí, která vede k pasivitě, nerozhodností a přehnanou vnímavostí.

O srovnání vlastností připisovaným Rybám a jejích jsme tentokrát poprosili herečku Simonu Stašovou, která se právě v tomto znamení narodila.

1. Ryby musí odhánět nápadníky silnou holí.
Které ryby? Sladkovodní, nebo mořské?

2. …nikdy svému partnerovi nekladou vinu za neúmyslné chyby.
Je otázkou, co jsou to neúmyslné chyby. Pokud upustí hrníček na zem a ten se rozbije, nevyčítala bych mu to. Když se ale na něčem domluvíme a on to nedodrží, jsem hrozně naštvaná. Strašně důležité je v tomto případě slovo neúmyslné.

3. …někdy jsou trochu rýpavé, a dokonce kousavě sarkastické.
Pokud se mě někdo dotkne, nejsem jen trochu rýpavá, ale pořádně rýpavá a sarkastická. Věci řeším natvrdo. Ryby totiž nebývají jen mírně rýpavé, ale brutálně pravdivé.

4. …bez potíží zvládají konfliktní situace.
Neznám znamení zvěrokruhu, které by bez potíží zvládalo konfliktní situace. Samozřejmě se při nich musí vážit na vahách, jaké potíže by mohly přinést. Jakmile však nastanou konfliktní situace, přinášejí potíže.

5. …podléhají náladám stejně, jako se mění březnový vítr.
Náladám nepodléhám. I když mívám různé nálady, cítím je, rozhodně se je snažím držet na uzdě. Možná jsem se to časem naučila. Nemůžu si dovolit, aby okolí poznalo, že nemám zrovna dobrou náladu.

6. …nejtěžší je pro Ryby překonat plachost a pochybnosti.
Ano, to je pravda. Je to určitý rys Ryb. Na druhou stranu když se s tím člověk naučí žít, jsou pochybnosti zárodkem k tomu, aby něčeho dosáhl. Nestane se spokojený sám se sebou, pokud se mu podaří dílčí věc, a neusne na vavřínech. Pochybnosti ho ženou výš a výš. Vyznačují se nejen špatnou, ale i dobrou stránkou.

7. …Ryby potřebují k někomu patřit víc, než potřebují spát, jíst nebo dýchat.
To podepíšu krví. Jde o výsadu Ryb, která na mě sedí. Potřebuji vědět, že pro někoho žiji a někdo žije pro mě. Je to silnější než pud sebezáchovy.

8. …obětují cokoliv, aby jejich děti měly všechno, co jim bylo v dětství odepřeno.
To s tím souvisí. Bez dětí by neměla smysl ani moje kariéra. Je mi líto žen, které děti mohly mít, ale kvůli honbě za úspěchem je neměly. Vnímám děti jako svoji nesmrtelnost a chci jim předat do života ani ne tak materiální hodnoty jako hodnoty duchovní. Nejhorší na světě je totiž samota. Když si pořídíte děti, tak vás nemůže potkat.

9. …často se rozhodnou pro určitou možnost či způsob konání, a potom udělají pravý opak.
Možná to bývalo, ale teď se držím hesla desetkrát měř a jednou řež. Pokud se ale pak k něčemu už rozhodnu, stojím si za tím. Nemohu přece vzít nějakou roli a pak říci, že jsem si to rozmyslela. To se mi nestává a ani se i to nestávalo. Neřekla bych, že je to rys Ryb.

10. …nejlépe se cítí v zaměstnání, které jim umožňuje rozvíjet a uplatňovat tvůrčí schopnosti.
To je pravda. Já jsem toho dokladem.

+ Co se vám líbí na časopisu Krásná paní?
Krásná paní je časopis pro náročné, vždycky se něco zajímavého dozvím, a tak si každé číslo schovávám a v létě to čtou ještě moji kamarádi na chajdě. Má úroveň a není to ztracený čas.

Archiv, časopis Krásná 2007

Pel-mel
Žádný den neprožijeme dvakrát Internetová galerie INI