Úvod Magazín Desatero RYB - Jan Cimický

Desatero RYB - Jan Cimický

Ve znamení Ryb se Slunce nachází 19. února až 20. března. Lidé narození v tomto vodním znamení stejně jako zrozenci ve Vodnáři jsou vystaveni vlivu dvou planet. Jupiter jim dává smysl pro spravedlnost a Neptun představivost, tvůrčí fantazii, ale i přecitlivělost a snivost. Nesnadno nacházejí rovnováhu mezi svými sny, vnitřními tužbami a realitou. Symbolické vyjádření tohoto znamení ukazuje dvě ryby, které jsou spojené, ale snaží se plavat opačným směrem. Jedna ryba vystihuje skutečný svět, ta druhá je symbolem hloubek moří a citů. I tato představa doprovází jedince zrozené ve znamení Ryb. Spisovatele a psychiatra Jana Cimického jsme poprosili o zhodnocení některých vlastností, jež údajně mají Ryby.Lidé narození ve znamení Ryb bývají něžní snílci.

Ano, jsem romantický snílek a vůbec se to nestydím přiznat, ostatně to
i dokumentuje několik sbírek veršů, které jsem vydal… Vždycky jsem toužil po souzvuku duší a znovu
a znovu jsem se přesvědčoval, že je moc těžké něco takového prožívat.

…mají sociální cítění.
To nelze popřít, ostatně i proto jsem zvolil za své životní poslání medicínu. Právě v mém povolání pokládám za důležité, že je třeba na prvním místě pomáhat, a protože starého psa novým kouskům nenaučíš, myslím, že mi to vydrží až do konce…

…bývají velice plaší, zejména v mladém věku.
I to mohu potvrdit, byl jsem vždycky velice plachý a nesmělý, zvláště ve společnosti, netroufal jsem si nějak výrazně bojovat a prosazovat, vedla mne k tomu i možná nadmíru
kritická povaha.

…i když mají někdy problémy porozumět sami sobě, nečiní jim potíže porozumět druhým lidem.
Je moc zvláštní, že právě u znamení Ryb se mohu ztotožnit téměř se vším, co se o tomto znamení píše, až mne to děsí! Není potřeba dokazovat, že právě lékař musí lidem rozumět, aby jim mohl pomáhat, že?

…jsou snadno zranitelní.
Ano, dotkne se mne každá nespravedlnost, každá lež a schválnost a dlouho se z toho vzpamatovávám. Nepříjemné věci vlastně ani vůbec nechci vědět.

…potřebují se o někoho citově opřít.
Citové zázemí je nutné asi pro každého, i pro Ryby! Myslím, že Ryby se dokážou svému citu oddat bez zábran a bez rozumu, hledají klidný přístav a trochu porozumění a špetku obdivu.

…jsou přeborníci v kanadských žertících.
Rozhodně mi nechybí smysl pro humor, rád si všelijaké ptákoviny vymýšlím, ale to není výsadou jen Ryb, mám řadu přátel, kteří mají stejnou potřebu werichovského srandovna.

…bývají důvěřiví.
I to je asi bohužel pravda.

…často pochybují o svých schopnostech.
Pochybovat o svých schopnostech je známka určité rozvahy! Ostatně už jeden slavný řecký filozof prohlásil, že ví, že nic neví.

…přátelé se jim často svěřují, protože vědí, že Ryby vše uchovají v tajnosti.
Možná proto je v naší ordinaci, v Modré laguně, pořád takový nával… A pro kamarády je to ještě snadnější: mnohem lépe se říkají problémy někomu, s kým se známe a nemusíme mu řadu drobností vysvětlovat.

Osobnosti a rozhovory
Ty nejlevnější tipy na skutečnou krásu Sylvia Plath a Ted Hughes