Úvod Magazín Desatero BERANA - Sandra Pogodová

Desatero BERANA - Sandra Pogodová

Beran je znamením nového začátku, novorozence, jehož vlastní potřeby mají přednost před vším ostatním. Slunce v něm pobývá 21. března až 20. dubna. Je to ohnivé znamení pod vlivem planety Mars, která symbolizuje bojovného ducha. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli a nebojí se žádných překážek. Zda je tomu opravdu tak, jsme se tentokrát zeptali herečky Sandry Pogodové.

 

  1. Lidé narození ve znamení Berana jsou odvážní.

Ano, to je pravda. Berani jsou velmi odvážní. Někdy jsou to přímo „životní kaskadéři“.

  1. …do všeho se vrhají po hlavě.

Zápal a nadšení, jsou bezesporu jejich devizou. Problém je, že jim schází trpělivost, a tak pokud věc nejde zrovna hladce, mívají často tendenci ji nedokončit.

  1. …jednají podrážděně až zlostně, pokud se jim nedaří.

Tak tohle je typické. V tom jsem ukázkový Beran. Když jsem nespokojená, tak se ve mně hromadí zlost a většinou si to pak vyleju na tom největším chudákovi, který se mi připlete do cesty.

  1. …jsou kamarádští.

Jsou to výborní společníci, veselí, zábavní, hluční. Rádi na sebe strhávají pozornost, ale společnost tím rozhodně netrpí, spíš se dobře baví. Velmi lehce navazují nové kontakty.

  1. …mají vyvinutý smysl pro fair play.

To je jeden z hlavních rysů, Berani jsou velmi upřímní a čestní. Akorát mám někdy pocit, že v dnešním světě je taková vlastnost spíš problém. Sama u sebe pozoruji, že jsem v mezilidských vztazích zásadová. To je můj způsob ochrany před malomyslnými a energetickými upíry.

  1. …lásku chápou jako vzájemné sdílení.

Berani jsou velmi vášnivými milenci. Mají neustálou potřebu projevů lásky, někdy jsou skoro jako děti. Když milují, dělají to s ohromným nasazením a totéž očekávají od partnera. Pro umírněnější povahy může být takový zamilovaný Beran něco jako běsnící tornádo.

  1. …mají smysl pro romantiku.

Já se dokážu dojmout i ve zcela běžných situacích, prostě najednou pocítím tu krásu každodenního života a nechám se tím pocitem unést. Silné návaly euforie mi dokáže způsobit třeba jen to, že svítí slunce.

  1. …jsou velmi žárliví.

V tom jsem asi výjimka. Viděla jsem tolik vztahů, které zahubila právě žárlivost, proto se snažím nedávat jí žádný prostor. Myslím, že žárlivost je něco podobně dementního jako pýcha.

  1. …sami vyžadují absolutní volnost.

Berani jsou velmi svobodomyslní a omezování jim rozhodně nedělá dobře. Především je uráží nedůvěra, se kterou je na ně pohlíženo. Oni jsou přece absolutně čestní a jednají vždy na rovinu, tak jak je možné, že se jim nevěří?

  1. …svými zkušenostmi se obvykle nepoučí.

Ne že by se nepoučili, ale spíš potřebují tvrdší lekce. Jinému stačí pouze naznačit, ale Berana musíte chytit za rohy a pořádně s ním zacvičit, aby si to pro příště pamatoval. Jejich velké plus je, že jsou to většinou veselí lidé, a tak se nenechají něčím jen tak udolat.

Osobnosti a rozhovory
Císař na penzi Desatero LVA - Dana Morávková