Úvod Magazín Chlapi s tvrdým

Chlapi s tvrdým

Existuje svět nadosah, který neznáme. Zkusme odemknut srdcem zámky dveří k poznání.

Nepřišlo vám také slovo chlapi s měkkým „i“ na konci jaksi nepatřičné? Kdyby tam místo něj byl ypsilon, Komenský by se jistě obracel v hrobě. Nicméně když mohla existovat skupina Holki, proč by nemohli po světě běhat „chlapy“? Proč? Protože je to ohrožený, ne-li vyhynulý druh. Otázkou zůstává, zda se představa o správných chlapech slučuje s tou vaší. Předem vylučme dvojsmyslnost titulku tohoto článku a věnujme se pouze jeho platonické rovině. Většina z nás – gayů - a vás - dívek a žen - čeká na svého prince. Už Ivanka Andrlová ve stejnojmenné pohádce tušila, že princové jsou na draka, a proto dala raději přednost zednickému učni Honzovi Čenskému, který mimochodem celkem splňuje mou představu o chlapovi. Chlap nemusí být princ. Chlap by měl být především rytíř - čestný ochranitel, upřímný rovňák – tedy opak prolhaného křiváka, obětavý gentleman a rozhodný silák. Trochu sci-fi, nemyslíte? Ne, nadarmo koluje světem hádanka: Mužská smrtelná nemoc na sedm? Rýmička! Většina dnešních chlapů je zhýčkanou, falešnou, ufňukanou a nepočestnou parodií na předobraz Lancelota, Robina Hooda, Oldřicha Nového a kdoví koho dalšího. Ale možná jde jen o románovou a filmovou fikci a skuteční „chlapy“ nikdy neexistovali. Když řekl můj bývalý švára své ženě - mé, v té době těhotné sestře -, že dnes už je to jinak, že holky dobývají kluky, musel jsem se smát. Úsměv mi zmrzl na rtech, když ho dobyla jiná a ségra se musela i s batoletem odstěhovat do dvougarsonky. Stokrát budu raději gayem než někým, kdo rozsévá, a přitom sklízí na cizím. ? propos, spousta žen tvrdí, že mezi gayi je spousta krásných chlapů a že je strašná škoda, že nejsou pro věc. Nenechte se mýlit, milé dívky a dámy, a zažijte se mnou malou rekapitulaci mých bývalek, tedy spíš bývalců (ne náhodou se to slovo podobá slovu „zoufalců“).

Typ „Bůh je můj nevlastní bratr“
Jste jako kulička, bez níž by se počítačová myš mohla klidně vycpat. Váš obdiv však musí být nekonečný, a přesto vždy nedostačující. Pán potřebuje především publikum.

Typ „věčné děcko“
Jeho nápady jsou roztomile bláznivé, ale čeho je moc, toho je příliš. Může se o vás opřít. Opřete-li se vy, upadnete i s ním. To raději skutečné dítě nebo pejska.

Typ „určovatel směru“
Jak jste bez něj mohli přežít tak dlouho? Překypuje „názorem“ a „vkusem“. Budete-li tiše přikyvovat, možná vás do významu těch „cizích“ výrazů zasvětí.

Typ „maminčin mazánek“
I po výplatě je stále v minusu. Víc párů bot nemá ani stonožka. Cože, vy ho neobdivujete a nepodstrojujete mu jako jeho maminka? To jste si dovolili dost!

Typ „nevaž se, odvaž se“
Láska je láska a sex je sex a láska to všechno jenom zbytečně komplikuje. Nafukovací figuríně ze sexshopu aspoň nemusíte dělat snídani. Jděte od toho!

Typ „po mně potopa“
Nakonec přistoupíte i na to, že je ženatý, a jste vděčni za pár večerů, do chvíle, než mu projedete esemesky. Pak ho naberete na parohy a vyhodíte ze života.

Typ „dej a nebude ti vráceno“
Podáte prst a vyrve vám ruku v rameni. Co pak s jednorukým mrzákem? Schody k vrcholům vedou po zádech těch, kteří se sehnou, ale bacha na Sisyfův efekt!

Typ „mučedník“
Křehká duše plná ideálů, za niž rodiče i ve třiceti platí zdravotku. Je romantické rozplývat se nad kvetoucí sakurou, ale okvětními lístky nájem nezaplatíte.

Typ „nezájem budí zájem“
Vezme vás do oblak, aby vás pak pustil volným pádem k zemi. Písmenka na lednici seřazená do slůvka love si můžete přeskládat už jen do slova vole!

Tak co, milé dámy, ještě stále si myslíte, že nám gayům máte co závidět?

 

Archiv, časopi Krásná

Fejetony
Lucie Bílá: Miluji život, i když na mě občas dělá dlouhý nos Svatá nespavosti, koho dneska hostíš?