Úvod Magazín Červená hříva Patricie Field - Osudové setkání

Červená hříva Patricie Field - Osudové setkání

Když se řekne Patricia Field, vybaví se hned několik synonym: Sex ve městě, New York, červené vlasy a bláznivá móda.

Patricia, která se proslavila hlavně jako stylistka již zmíněného kultovního seriálu, jehož nedílnou součástí právě móda je, je však také sama módní návrhářkou a její butik, před kterým denně stojí ženy frontu, je právě v srdci New Yorku, jehož symbolem je dnes kromě sochy Svobody, Empire State building a Chryslerovy budovy i tato žena s červenou hřívou.

Osudové setkání

V roce 1995 se Patricia seznámila s herečkou Sarah Jessicou Parker, hlavní představitelkou seriálu i filmů Sex ve městě. Sarah Jessica tehdy natáčela film Rapsodie v Miami a nadchla se kolekcemi navrženými právě Patricií. Její zájem o oblečení se však brzy změnil v přátelství, a když dostala herečka svou životní roli Carrie Bradshaw, trvala na tom, aby na tehdy nízkorozpočtovém kontroverzním seriálu spolupracovala právě Patricia.

Zpočátku byla požádána o pár návrhů na kostým hlavní hrdinky, velmi rychle se však stala kostymérkou a stylistkou celého seriálu a oblékala všechny od hlavních představitelek až po muže procházejícího po chodníku. Seriál se stal obrovským hitem. Dnes je považován za kultovní, a to nejen díky tomu, jakou způsobil revoluci v pohledu na ženskou sexualitu. Stal se známým i díky své originální a exkluzivní módě a celovečerní filmy Sex ve městě jsou, k radosti svých věrných fanynek, vyloženě jednou velkou módní přehlídkou.

Archiv, časopis Krásná 2011, Fotografie: Unsplash

Osobnosti a rozhovory
Rozloučení s kamarádkou České vynálezy - Stanislav Bechyně