Úvod Magazín Andělské bytosti kolem nás 10.

Andělské bytosti kolem nás 10.

Milí čtenáři, opravdu mne těší psát o andělech, ale ještě větší mám radost, když mi volají známí a přátelé, že jim čtení o „mých“ andělech převrátilo život naruby. Akademická malířka a známá módní návrhářka Jana Nováková mi doslova řekla, že než si začala číst v Krásné paní o andělech, byla ateistkou, i když připouštěla, že mezi nebem a zemí něco tajemného. Když ji ale nedávno porazilo auto, odhodilo ji na betonový chodník a ona si pomyslela, že to je její konec, stalo se něco neuvěřitelného: prostě vstala bez vážnějšího poranění a dívala se do vyděšených očí své kamarádky, která nemohla uvěřit, že je Jana živá. Svorně obě řekly, že je to zázrak a že ji mohl zachránit jen anděl strážný.

Milí čtenáři, opravdu mne těší psát o andělech, ale ještě větší mám radost, když mi volají známí a přátelé, že jim čtení o „mých“ andělech převrátilo život naruby. Akademická malířka a známá módní návrhářka Jana Nováková mi doslova řekla, že než si začala číst v Krásné paní o andělech, byla ateistkou, i když připouštěla, že mezi nebem a zemí něco tajemného. Když ji ale nedávno porazilo auto, odhodilo ji na betonový chodník a ona si pomyslela, že to je její konec, stalo se něco neuvěřitelného: prostě vstala bez vážnějšího poranění a dívala se do vyděšených očí své kamarádky, která nemohla uvěřit, že je Jana živá. Svorně obě řekly, že je to zázrak a že ji mohl zachránit jen anděl strážný. Od té doby prý dostal její ateismus vážné trhliny a s anděly začala počítat a začala se o jejich existenci zajímat. Těch příběhů přibývá a to mne ještě víc utvrzuje v tom, abych v psaní pokračovala, a hlavně všem nevěřícím Tomášům naznačila, že s andělskou pomocí mohou počítat, a usnadnit si tak život. Jen musí o pomoc požádat.

Andělé míru – poselství

Mír musí být rozšířen a toho může být dosaženo pouze v duších jednotlivců, kteří jsou připraveni vzdát se svého souboje s druhými lidmi. Mír znamená naprosté odevzdání se pocitu soudružnosti bez dokazování, že já jsem lepší než někdo jiný. Nemůžeme být v míru, jestliže současně někoho necháváme, aby měl nad námi moc. Pokud má někdo vliv na naše myšlenky a pocity – a to až do té míry, že nás ovlivní, nejsme v míru.

Většina z nás si neustále stěžuje na to, co nemá, nebo co nechce. Duchovní zákon říká: „Kam směřují myšlenky, tam proudí energie.“

Takže když si stěžujeme a reptáme, získáváme spíše to, co právě nechceme. Když se zaměříme na to, co skutečně chceme a potřebujeme, pak toho přibývá.

Chtěla bych vám předat radu, jak si ve svém domově nebo okolí vytvořit koutek míru. Nemusí to znamenat zapálení svíček nebo jiné rituály. Je tím myšlen prostor, ve kterém máte jen mírumilovné myšlenky. Tento prostor může tvořit třeba jen židle, ale v okamžiku, kdy si takové místo vyberete, nikdy tam nevstupuje, dokud se vaše mysl neuklidní a neurovná. Takové malé zákoutí je jako semínko míru. Bude klíčit a růst a měnit se ze slabého stonku v rozlehlý, statný ochranitelský dub, který zaplní a ochrání váš domov. Zasaďte do svého domova jedno semínko míru a pak zasazujte pomalu další a další do jiných míst. S ostatními stejně smýšlejícími lidmi vybírejte další rozličná místa.

Například většina stromů představuje pevnou půdu pro mír na planetě Zemi. Pokud se cítíte vyrovnaní a klidní a míjíte nějaký strom, zastavte se, vydechněte tento vnitřní mír do stromu a nadechněte mír z tohoto stromu zase zpět. Pomůže to posílit mírová místa na zemi a vám to pomůže stát se oporou míru – někým, kdo může mír šířit.

Měli bychom neustále děkovat za to, co opravdu máme, pak těch správných věcí a dějů bude přibývat neuvěřitelnou měrou.

Vesmírná energie je stejná. Tím, že děkujeme od srdce za všechny dobré věci, které se objevují v našem životě, za dobré vlastnosti, kterými oplýváme, za dary a talenty, které nám byly poskytnuty, umožňujeme andělům, aby nám přinášeli stále více a více míru…

Když posíláme milující myšlenky ostatním,
vytváříme tak světelné mosty,
po kterých mohou kráčet andělé.

Znamení Panny vládne archanděl Rafael (vládne také znamení Blíženců)

O archandělu Rafaelovi jsem vKrásné paní psala již dvakrát, a tak jen pro připomínku zopakuji některé jeho vlastnosti a úkoly.

Rafael se stará o všechno, co spadá do sféry léčení a uzdravování. Dohlíží na ozdravování planety Země, ale i její populace. Je pomocníkem všech, kteří mají co do činění se zdravím – lékařů, zdravotního personálu, ekologických pracovníků i vědců. Tito všichni jej mohou požádat o intenzivní podporu. Určitě si Rafaela do svého života pozvěte. Rafael také provází a ochraňuje poutníky a cestovatele.

Archanděl Rafael září nádherným jasně čistým smaragdově zeleným světlem. Zelená je barvou přinášející uzdravení, ale také barvou srdeční čakry spojené s emocí lásky.

Rafael stojí na východě a vládne vzdušnému živlu. Jeho dnem je středa a je úzce spjat s planetou Merkur. Má dvojsečnou a nevypočitatelnou povahu, připravuje lidem léčky, aby jim ukázal jejich pošetilost.

Když Rafaela požádáte o pomoc, může vám například seslat nečekaný nápad jak v dané věci postupovat. Jestliže vy sami nebo někdo z vašich blízkých potřebuje uzdravit, požádejte Rafaela. Udělá všechno, aby vám vyhověl, pokud ovšem není vaše nemoc nebo smrt součástí Božího plánu. Nikdy nás nevyléčí samotní andělé, ale přivedou nás k lidem, kteří uzdravují nebo pomáhají v případě nemoci nebo nehody. Všechny zázraky, které pro nás mohou vykonat, jsou pro ně obrovským důkazem lásky vůči nám, skrze našeho stvořitele. Nezapomínejme jim poděkovat. Rafaela si lze představit s křidélky na spáncích a kotnících. Auru má žluto-zlatou a pohybuje se obrovskou rychlostí.

Některé Rafaelovy korespondence

Živel: vzduch
Číslo: 8
Kůr: ctnosti
Zvířata: kojot, opice
Kameny: opály, topaz, karneol
Květiny: azalky, náprstník červený, konvalinka
Stromy: líska, akát, moruše
Tělesné části: uši, jazyk, nervový systém, ruce, nohy, plíce, mícha, štítná žláza
Ctnosti: komunikativnost, zprostředkování, vtip
Profese: spisovatelé, agenti, média, počítačoví experti, tlumočníci, diplomaté, léčitelé
Klíčové slovo: rychlost

Andělé vždy šíří mír a lásku

Zdroje: Cooper, Světla Andělů; F.Melville, Andělé

Archiv, časopis Krásná 2007

Pel-mel Láska a vztahy
Markéta Lazarová Elizabeth Arden