Úvod Magazín Andělské bytosti kolem nás

Andělské bytosti kolem nás

Dnes bych chtěla představit důležitou skupinu andělů, tak zvaných „pomocných“, kteří nás celá tisíciletí provázejí ve všech lidských situacích a jejichž posláním je podporovat, chránit a mít zodpovědnost za všechny tvory a celý svět. To, aby nám tito andělé pomáhali, má jedinou podmínku: požádat je a mít upřímné a otevřené srdce.

Dnes bych vám chtěla představit důležitou skupinu andělů, tak zvaných „pomocných“, kteří nás celá tisíciletí provázejí ve všech lidských situacích a jejichž posláním je podporovat, chránit a mít zodpovědnost za všechny tvory a celý svět. To, aby nám tito andělé pomáhali, má jedinou podmínku: požádat je a mít upřímné a otevřené srdce.

Andělé lásky

Všichni andělé jsou ve své podstatě anděly lásky a neustále pracují na harmonickém vývoji vesmíru. Ze všech andělů je však archanděl Hagiel, planetární vládce Venuše, základním andělem lásky – v mezilidských vztazích. Spolupracuje s ním mnoho andělů a každý z nich zodpovídá za určitý aspekt lásky a vztahů.

Sňatek

Anael je jiné jméno pro archanděla Hagiela, vládce Venuše, která je planetou lásky. Anael je andělem sňatku a žehná párům, které si zvolily posvěcení lásky spojením svých osudů a uzavřely sňatek. Pokud doufáte ve sňatek vy nebo lidé, na nichž vám záleží, můžete si volat na pomoc anděla Anaela a ten vám otevře všechny dveře vedoucí na radnici, jestliže je to v božím plánu.

Itgal je jedním z andělů sféry Venuše a znamení Vah, který spolupracuje s archandělem Hagielem. Tradičně se volá k urovnání rozporů a utišení hádek. Konflikty máme nejčastěji se svými nejbližšími, hlavně příbuznými. V hádkách často zapomínáme, jak máme jeden druhého rádi, nebo to i popíráme.

Itgal pomáhá takové konflikty urovnat, znovu nastolit harmonii. Je nám připomínáno, že laskavost a ohleduplnost je prospěšnější než hněv a obviňování. Volat na pomoc Itgala je nejvhodnější v pátek a k tomu můžete zapálit šest svící, protože šestka je číslem harmonie. Pomáhá i vonná esence santalového dřeva.

Vášeň

Jelial je prý serafínem, jehož jméno je napsáno na stromu života. Serafíni jsou nejvyšším kůrem andělů a s nižšími bytostmi, kterými jsme, obvykle nepracují. Jelial se ale tradičně vzývá, aby zažehl plameny vášně v pevném svazku a aby zajistil věrnost – pravděpodobně proto, aby postel milenců nevychladla a partneři neměli potřebu hledat jinou náhradu. Přitahuje ho vůně exotického koření, jako je skořice a zázvor. Dejte několik kapek esenciálního oleje do aromalampy a zapalte červené a modré svíčky, které symbolizují muže a ženu. Také představují vášeň a věrnost. Do pokoje svého milého nebo milé dejte několik sytě rudých růží. Nejlepší dobou je páteční noc kolem desáté hodiny. To je planetární hodina vášnivého Marse v den láskyplné Venuše.

Věrnost

Tezalel vám pomůže při překonání všech problémů, které podrývají milostný vztah. Překonání nevěry je tím patrně nejobtížnějším. Pocity zranění a zrady mohou zabraňovat obnovení důvěry. Někdy se partneři rozejdou a není důvodu, proč vztah udržovat dále. Ne všechny vztahy mají trvat stále. Jestliže jste rozhodnuti vztah udržet, volejte určité anděly, kteří jsou tu od toho, aby vám pomohli. Tezalel zodpovídá za manželskou a partnerskou věrnost, a proto jej volejte, když máte strach, že by se vám mohl partner někam zatoulat. Zapalte dvě modré svíce (modrá znamená věrnost), zapalte tyčinku santalového dřeva nebo kadidla a soustřeďte se na prosbu.

Přivábení milého nebo milé

Theliel je andělem lásky, který však nemůže lidi ovlivňovat proti jejich vůli nebo se vměšovat do jejich osudů. Pomůže vám však navodit nejlepší příležitosti k získání objektu vaší touhy a přeskočení vzájemné jiskry. Theliel je jedním z andělů Venuše, takže se nejlépe žádá v pátek, přednostně za dorůstající luny a ideálně za východu slunce.

Cudnost

Tahariel je anděl čistoty. Je tu proto, aby nám pomáhal oddat se – byť krátkému – období cudnosti, umožňujícímu očistit srdce, duši i tělo.

Láska andělů je k stvořiteli i k lidstvu bezpodmínečná a nekonečná. Jak řekl teolog a filozof třináctého století svatý Tomáš Akvinský: „Andělé musejí milovat již silou své přirozenosti.“ Naše pojetí lásky je často zabarveno romantickou láskou, která – jak všichni víme – může být minovým polem. V životě nastává čas, kdy se chceme stáhnout z někdy bolestného světa romantických vztahů. Celibát znamená pouhé zdržení se sexuálních vztahů. Cudnost však znamená také čistotu a oddanost nejvyšší, platonické lásce božské. Před žádostí k Taharielovi se vykoupejte a zapalte jednu bílou svíci, vůně bílé lilie jen vaši prosbu umocňuje.

Oddanost

Habbiel je anděl, který rozumí všem emocionálním a psychologickým vytáčkám před oddaností, je anděl prvního nebe a pondělí, dne luny. Luna vládne emocím a pocitům, ale má také odvrácenou tvář: nevědomí. Habbiel vám nebo vašemu milému či milé může pomoci nalézt důvěru a odvahu otevřít se jasnému očistnému světlu oddané lásky. Vyvolávejte jej v pondělí při svitu luny, zapalte devět svící a provoňte místnost lunární esencí, například jasmínem. Svoji prosbu vysílejte do čtyř světových stran, začněte na východě a pokračujte ve směru hodinových ručiček.

Někteří lidé přicházejí do našeho života a rychle odcházejí, někteří se stávají našimi přáteli a zůstanou na chvilku. Přesto zanechávají v našich srdcích nádherné stopy a my nezůstaneme nikdy zcela stejní, protože dobří přátelé nás proměňují. Je to sice s podivem, ale opět jsou zde svátky velikonoční a já vám je milí čtenáři přeji krásné a hlavně veselé.

Vaše Marta Pospíchalová

Archiv, časopis Krásná, 2008

Pel-mel
Jana Hlaváčová a Luděk Munzar (2. díl) Moudrost stromů – Buk